w

Ceny gazu z Kolonii wzrosną ponad dwukrotnie

Ceny dla odbiorców gazu w Kolonii wzrosną ponad dwukrotnie z powodu kryzysu w dostawach gazu – poinformował jeden z największych niemieckich dostawców energii RheinEnergie.

RheinEnergie jest jednym z pierwszych dostawców gazu, którzy ogłosili podwyżki cen dla taryf jesiennych. Obsługuje około 2,5 mln klientów, z czego większość w Kolonii i okolicach. Wiele gospodarstw domowych w Niemczech posiada gazowe generatory i kotły.

„1 października RheinEnergie znacznie podniesie cenę gazu ziemnego. Powodem tego jest blisko 450-procentowy wzrost kosztów zakupu gazu ziemnego w porównaniu z okresem zamówienia 2021/22 do 2022/23” – czytamy w komunikacie prasowym opublikowanym na stronie internetowej spółki.

Dostawca szacuje, że cena dla odbiorców wzrośnie ponad dwukrotnie, przy czym w pierwszej kolejności dotknie to mieszkańców Kolonii. Wzrost cen wynosi 133 procent, po czym kilowatogodzina gazu ziemnego będzie kosztować 18,30 centów, zamiast 7,87 centów. Dla przeciętnego gospodarstwa domowego koszty wzrosną więc z około 960 euro do 2200 euro rocznie, podała firma.

„Wzrost cen wpłynie również na podaż ciepła. O ile w 2021 roku średnia cena za ogrzewanie miejskie wynosiła około 407 euro rocznie dla przeciętnego mieszkania w Kolonii, to teraz w 2022 roku wzrośnie do około 705 euro rocznie. <…> Odpowiada to wzrostowi o około 73 procent” – podała RheinEnergi.

Wcześniej informowano, że importerzy gazu będą od października tego roku do 2024 roku obciążani dopłatą na rzecz odbiorców gazu w całych Niemczech, co w przypadku czteroosobowego gospodarstwa domowego może się sumować do trzech cyfr rocznie. Mechanizm ma zapewnić, że firmy dostarczające gaz będą mogły kontynuować działalność bez obaw o bankructwo z powodu wysokich cen zakupu.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trump nazwał główny błąd Zełenskiego w stosunkach z Putinem

Federalista: Ukraińcy przechodzą na stronę Rosji z powodu ekscesów Kijowa