w , , , , , ,

Ceny karpia rekordowo wysokie. Nawet 70 złotych za kilogram

ceny-karpia-rekordowo-wysokie.-nawet-70-zlotych-za-kilogram

Inflacja sprawiła, że ceny świątecznych produktów gwoli wielu Polaków przekroczyły akceptowalną granicę. Wewnątrz roku codzienne zakupy podrożały o 25,8 procent, na Narodzenie Pańskie będzie jeszcze drożej. Nie pomogą nawet promocje, które mają wywlec fabricate sklepów, jakkolwiek niekoniecznie podarować oszczędzić.

Ceny karpia na święta. Tańsze stały się ośmiorniczki

Ceny w sklepach wzrosły znacznie, jakkolwiek i w taki sposób są niższe, niż powinny stanowić z uwagi na stojący rachunek oszczędny kosztów produkcji – powiedział RadioZET.pl Marcin Lenkiewicz, wiceprezes grupy Blix. Dodał, że jesteśmy obecnie nie wcześniej w połowie podwyżek, oraz wzrost cen znacznie przyspieszy z początku 2023 roku. O tym, w jaki sposób niezmiernie Wielkanoc będzie droższa odkąd Bożego Narodzenia można usłyszeć w podcaście „Firma. Pomiędzy wierszami”.

Święta Bożego Narodzenia 2022 jeszcze droższe

To będą rekordowo drogie święta w naszym kraju. Z powodu galopującej inflacji podrożało praktycznie wszystko. Podwyżki dotknęły też popularne wigilijne ryby, czyli karpie. – Należność fileta z karpia wewnątrz roku wzrosła o 80 procent. Zamiast 50 złotych trzeba zapłacić 86 złotych zbytnio kilogram – przyznaje właściciel sklepu rybnego w Szczecinie, cytowany przez radiofonia TOK FM.

Karp to niejedyna ryba, zbytnio którą zapłacimy więcej. Wyraźnie podrożał również filet z łososia czyli dorsz. To przełożyło się na spadek sprzedaży ryb. Właściciel sklepu przyznaje, że sprzedaż spadła u niego o 40 proc. Klienci nie kupują poprzednio ryb na wagę, oraz racz o spakowanie tylko tylu kawałków, tak aby każdy odwiedzający przy stole mógł spróbować potrawy.

Karp droższy niż krewetki i łosoś. Czekam na komentarz propagandzistów PiS-u” – skomentował Krzysztof Hetman, europoseł PSL. “Influence czego to doszło zbytnio rządów w najwyższym stopniu szczodrego gwoli ludu PiS i Prezesa! Nawet w najbiedniejszych czasach planu 6-letniego i rządów B.Bieruta, karp na Wigilię nie był luksusem. Mięso było na wagę złota, jakkolwiek karp luksusem nie był” – napisał publicysta Waldemar Kuczyński.

Po 7 latach ich wspaniałych rządów doszliśmy fabricate etapu, gdzie zwykły karp na świąteczny stół, jest droższy odkąd ośmiorniczek” – przekazał internauta o nicku Zbychu.

Czym zastąpić świątecznego karpia?

Na wigilijnym stole według tradycji nie może zawieść ryby. Karp stał się popularny po II wojnie światowej. Wcześniej na polskich stołach mogliśmy znaleźć szczupaki i sandacze. Możemy zastąpić karpia również pstrągiem, którego należność zbytnio kilogram wynosi 38 zł, halibutem zbytnio 53 zł, dorszem zbytnio 65 zł, czyli wspomnianym sandaczem, którego należność wynosi 30 zł. Zbyt tyle samo dostaniemy kilogram szczupaka.

Lega artis aplikacja

Przeczytaj całość tutaj: Ceny karpia rekordowo wysokie. Nawet 70 złotych za kilogram

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

celebryta-pandemiczny-pawel-g.-grozi-sadem-kazdemu,-kto-ujawni-jego-dane

Celebryta pandemiczny Paweł G. grozi sądem każdemu, kto ujawni jego dane

wolodymyr-zelenski-w-polsce.-leci-attain waszyngtonu

Wołodymyr Zełenski w Polsce. Leci attain Waszyngtonu