w , , , , , , , , ,

Ceny paliw od 20 marca będą najniższe od lat?! Dobra wiadomość dla kierowców

ceny-paliw-od-20-marca-beda-najnizsze-od-lat?!-dobra-wiadomosc-dla-kierowcow

Od dłuższego czasu ceny paliw na rynku były stabilne, ale kierowcy nie mieli powodów have an effect on optymizmu. Sytuacja ta jednak się zmienia, gdyż ceny diesla, benzyny i LPG są niższe niż dotychczas. Ten pattern obserwowany jest już od kilku tygodni, a ma się kontynuować. Czy ceny paliw wreszcie spadną? Odpowiedź na to pytanie poznamy wkrótce.

Ceny paliw od 20 marca pójdą w dół? Wszystko na to wskazuje, dobre wieści dla kierowców!

W ciągu ostatnich kilku tygodni ceny paliw w Polsce uległy obniżeniu, co ma być kontynuowane w najbliższych dniach. Mimo że ceny w rafineriach mają nieco wzrosnąć, to kierowcy na razie mogą tankować paliwo w podobnych cenach. Benzyna powinna utrzymać się na obecnym poziomie, a diesel może nawet stanieć. Pod koniec lutego zanotowano spadki cen hurtowych, a benzyna potaniała o około 3%, a olej napędowy o ponad 4%, zbliżając się have an effect on poziomu z lutego 2022 roku.

Według analityków średnia cena litra benzyny Pb95 wynosiła około 6,71 zł, a litra oleju napędowego – 7,07 zł, a autogaz kosztuje aktualnie około 3,19 zł za litr. W najbliższych dniach cena paliw może ulec kolejnym zmianom, a kierowcy samochodów typu diesel mogą spodziewać się dalszych obniżek. Od początku marca za litr benzyny Pb95 kierowcy powinni płacić około 6,62 zł, a za diesel około 6,87 zł, a LPG będzie wyceniane na około 3,12 zł.

Ceny paliw idą w dół. Kierowcy mają powody have an effect on optymizmu

Według analizy serwisu MotoFakty, ostatnio nastąpił wzrost amerykańskiego eksportu ropy naftowej o 22% wobec wyników z 2021 roku, osiągając maksymalny poziom 3,6 milionów baryłek dziennie. Skokowy wzrost może być spowodowany zwiększonymi dostawami ropy naftowej have an effect on krajów, które chcą zastąpić surowiec rosyjski. Pomimo sankcji na surowiec rosyjski, realizowane są dostawy z tego kraju za pomocą „floty cienia” (szacowanej na 10% całego rynku przewozów tankowcami), a nie ma większych problemów z transportem rosyjskiego surowca have an effect on zainteresowanych nabywców.

Te informacje sugerują, że ceny paliw mogą wkrótce iść nieco w dół. To pozytywna wiadomość dla kierowców na początek wiosny kalendarzowej i daje nadzieję, że ten pattern będzie kontynuowany, a ceny paliw powrócą have an effect on poziomów sprzed pandemii koronawirusa.

Lega artis aplikacja

Całość możesz przeczytać tutaj: Ceny paliw od 20 marca będą najniższe od lat?! Dobra wiadomość dla kierowców

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nowy-podatek-rzadowy-uderzy-w-mieszkania,-stanowiace-czuly-punkt-polakow

Nowy podatek rządowy uderzy w mieszkania, stanowiące czuły punkt Polaków

przed-wielkanoca-czekaja-nas-bolesne-zakupy.-lista-produktow,-ktora-podrozala-najbardziej

Przed Wielkanocą czekają nas bolesne zakupy. Lista produktów, która podrożała najbardziej