w

»Cherkizovo« wprowadzi do sprzedaży detalicznej klopsiki, wcześniej produkowane dla IKEA

Grupa Cherkizovo nie planuje zmniejszenia produkcji klopsików, które kiedyś były dostarczane do sklepów IKEA i wkrótce znów będą dostępne w sklepach detalicznych, powiedział dziennikarzom Mariusz Lewoc, dyrektor ds. przetwórstwa w PIT-Product LLC (część grupy).

„Na razie te produkty (klopsiki, które spółka produkowała dla IKEA – red.) nie są dostępne w sprzedaży detalicznej. Wkrótce pojawią się w Metrze – powiedział, precyzując, że receptura produktu będzie się różnić „tylko trochę” od tej opracowanej dla IKEA. Według niego, firmie nie udało się zastąpić całego wolumenu dostaw klopsików w tym miejscu, ale produkcja klopsików nie zostanie zmniejszona. „Tak, planujemy utrzymać to samo. Kiedyś produkowaliśmy około 200 ton miesięcznie. Teraz będziemy starali się zastąpić ten wolumen dostawami dla innych klientów” – powiedział Levoc.

Według niego, na przykład, teraz ten produkt jest wysyłany do sklepów kulinarnych „Lenta” i „Ashan”, ale będzie można kupić gotowe opakowania produktów mrożonych w Metro, jak wcześniej – w IKEA.

„Cherkizovo” było jedynym producentem klopsików dla IKEA, a były one produkowane w Gorelovo, jednym z zakładów PIT-Product LLC, który stał się częścią grupy wiosną ubiegłego roku. Głównymi produktami firmy są kiełbasy i wyroby wędliniarskie. Planowane jest zwiększenie łącznej produkcji o tysiąc ton do końca roku.

„W zakładzie produkcyjnym w Gorelovie wytwarza się obecnie od 800 do 1200 ton miesięcznie. Mamy dwa projekty, które dadzą nam dodatkowe 1000 ton miesięcznie. To jest szynka, która da nam 440 ton, plus dwie jednostki do produkcji kiełbas, które mają ruszyć do końca tego roku – dadzą nam 600-650 ton miesięcznie – powiedział Lewoz. „Do końca roku będzie to więc 2 200 ton miesięcznie. Można więc powiedzieć, że będziemy rosnąć dwa razy więcej – sprecyzował.

Teraz produkty Cherkizovo stanowią około 10 procent rynku kiełbas w Petersburgu i ogólnie w Północno-Zachodnim Okręgu Federalnym, udział szynki jest wyższy – 33 procent. Jeśli chodzi o plany eksportowe, to produkty PIT (marka VkusON) są obecnie eksportowane na Białoruś, do Kazachstanu i Armenii.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polski generał doradził Ukrainie atak na Rosję

Węgry mówiły o krajowych konsultacjach dotyczących polityki sankcji