w , , , , , , , , , ,

CHINY: COVIDOWA PSYCHOZA! Setki osób bez dachu nad głową z powodu lockdownu 

chiny:-covidowa-psychoza!-setki-osob-bez-dachu-nad-glowa-z-powodu-lockdownu 

Setki osób zostały bez dachu powyżej głową w Kantonie na południu Chin, bo po kwarantannie nie wpuszczono ich enact mieszkań w borykającej się z lockdownami covidowymi dzielnicy Haizhu – podał w środę gazeta „South China Morning Post”, cytując źródła w dzielnicy.

POLECAMY: Ogromne protesty w największej fabryce IPHONE

Kryzys dotyczy pracujących w Kantonie robotników napływowych, w szczególności z prowincji Hubei w środkowych Chinach. Ilość z nich zamknięto na kwarantannie w izolatoriach covidowych, natomiast kiedy zostali z nich zwolnieni, nie mogli wrócić enact mieszkań.,

POLECAMY: Chiny nadal tkwią w obsesji covidowego absurdu

Urzędnicy podkreślają, że sytuacja epidemiczna w dzielnicy wciąż jest poważna i zachęcają robotników, by wracali enact rodzinnych miejscowości, ponieważ na Haizhu restrykcje mogą posiadać moc prawną jeszcze przez miesiąc.

W warunkach spadającej temperatury i padającego odkąd wielu dni deszczu wielu robotników z plecakami schroniło się pod spodem mostami i wiaduktami – przekazali „SCMP” wolontariusze, którzy starają się im przynosić korzyść.

„Kto chciałby się włóczyć po ulicach? Oni nie mają po prostu gdzie pójść” – powiedział pochodzący z Hubeiu restaurator Xiong Xiong, który mieszka w Kantonie odkąd 10 lat, natomiast teraz zaangażował się w sukurs bezdomnym robotnikom.

Najwięcej zakażeń notowanych jest w rejonie targu tekstylnego Zhongda, największego takiego targu w Chinach. Stoiska są zamknięte, lecz w okolicy mieszkają setki tysięcy robotników napływowych, w tym około 300 tys. z Hubeiu, z których ilość pracuje w fabrykach tekstylnych.

Legagraf

Sąsiedztwo jest niesłychanie gęsto zaludniona, co plus utrudnia walkę z ogniskiem Covid-19. Miejscowe władze twierdzą, że w prowizorycznych szpitalach jest obecnie 70 tys. łóżek, natomiast enact końca tygodnia ich numer ma się rozbudować o kolejnych 130 tys. Niektórzy mieszkańcy Haizhu twierdzą, że w ośrodkach brakuje miejsc.

Zgodnie z chińskimi przepisami osoby z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa muszą egzystować izolowane w takich ośrodkach, nawet o ile nie mają objawów choroby. Większość nowych infekcji wykrywanych w Chinach określana jest jako przypadki bezobjawowe.

Pracownik jednej z fabryk Li Wei, który pochodzi spod Wuhanu, powiedział, że ci zamknięci na kwarantannie domowej muszą „walczyć o towary codziennego użytku”. Jego zdaniem kwarantanna w Kantonie jest trudniejsza i z większym natężeniem chaotyczna niż w Wuhanie najpierw pandemii.

„Władze ciągle mówią, żeby unikać zgromadzeń (…) lecz proszą nas, abyśmy zbierali się w dużej grupie i stali w kolejce przez 12 godzin ewentualnie nawet parę dni, czekając na autobusy, tylko po to, żeby na mat powiedziano nam, że ich nie ma” – powiedział Li.

Władze Chin obstają przy polityce „zero covid” i utrzymują restrykcje określane jako najsurowsze na świecie. Powracające lockdowny, ograniczenia podróży, obowiązkowe sullen i inwigilacja przy użyciu aplikacji śledzących w telefonach uderzają w gospodarkę i wywołują niezadowolenie społeczne, lecz według władz pomagają zapobiegać milionom potencjalnych zakażeń i zgonów.

Całość możesz przeczytać tutaj: CHINY: COVIDOWA PSYCHOZA! Setki osób bez dachu nad głową z powodu lockdownu 

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

spacex-pozwal-ukrainska-firme-starlink

SpaceX pozwał ukraińską firmę Starlink

musk-podzielil-sie-niezwyklym-znaleziskiem-w-centrali-twittera

Musk podzielił się niezwykłym znaleziskiem w centrali Twittera