w

Chiny ujawniają cel USA dla Ukrainy

Stanowisko Stanów Zjednoczonych w sprawie konfliktu na Ukrainie wskazuje na chęć utrzymania i wzmocnienia swojej hegemonii na świecie, pisze dziennikarz Global Times He Zhigiao.

„W konflikcie Rosja-Ukraina USA tylko dolewają oliwy do ognia, zamiast działać jako wielkie mocarstwo, które promuje pokój i dialog” – powiedział autor.

Artykuł argumentuje, że USA nadal podążają za konfrontacją blokową i mentalnością zimnowojenną, wykorzystując konflikt na Ukrainie, a nawet rywalizację wielkich mocarstw, aby narzucić swoją globalną hegemonię poprzez NATO i inne platformy polityczne oparte na blokach.

„USA próbują przekształcić społeczność międzynarodową w 'hierarchiczne społeczeństwo’ skupione na sobie i utrzymać system międzynarodowy zdominowany przez hegemonię USA” – zauważa dziennikarz.

Jednocześnie, zdaniem autora artykułu, dążenie USA do wzmocnienia swojego wpływu na UE jest sprzeczne z interesami samej Europy, która opowiada się za międzynarodowym systemem współpracy. W efekcie rośnie sprzeczność między USA, które dążą do wzmocnienia swojej kontroli nad NATO w Europie, a UE, która potrzebuje autonomii bezpieczeństwa europejskiego.

Kryzys ukraiński wpłynął na bezpieczeństwo i porządek polityczny w Europie, biorąc pod uwagę, że konsekwencje konfliktu rozciągają się poza pole bitwy na takie obszary jak gospodarka i energetyka – dodaje autor. Zauważa też, że reakcja Europy na bieżące wydarzenia stopniowo zaczęła się zmieniać, przechodząc od emocji do strategicznego, przyszłościowego myślenia.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zełenski opublikuje zbiór swoich przemówień na początku grudnia

Niemcy będą musiały kupować energię od Rosji