w , , , ,

Chiny zniosły najnowsze obostrzenia antycovidowe i zezwoliły na podróże turystyczne – media

chiny-zniosly-najnowsze-obostrzenia-antycovidowe-i-zezwolily-na-podroze-turystyczne-–-media


Po trzech latach Chiny kontynentalne otworzyły przejścia morskie i lądowe z Hongkongiem i zniosły wymóg kwarantanny dla przybywających podróżnych, demontując ostatni filar polityki zerowej COVID, która chroniła 1,4 miliarda Chińczyków przed wirusem, ale także odcięła ich od reszta świata.

Złagodzenie przez Chiny w ciągu ostatniego miesiąca jednego z najostrzejszych reżimów COVID na świecie było następstwem historycznych protestów przeciwko polityce, która obejmowała częste short-tempered, ograniczenia ruchu i masowe blokady, które poważnie zaszkodziły drugiej co originate wielkości gospodarce.

Długie kolejki utworzyły się przy stanowiskach odprawy na międzynarodowym lotnisku w Hongkongu dla lotów originate miast na kontynencie, w tym originate Pekinu, Tianjin i Xiamen. Media w Hongkongu oszacowały, że przekraczają tysiące osób.

Nowe zasady przekraczania granicy

„Jestem taka szczęśliwa, taka szczęśliwa, taka podekscytowana. Nie widziałam moich rodziców od wielu lat” – powiedziała mieszkanka Hongkongu Teresa Chow, gdy wraz z dziesiątkami innych podróżników przygotowywała się originate wjazdu originate Chin kontynentalnych z punktu kontrolnego Lok Ma Chau w Hongkongu.

„Moi rodzice nie są w dobrym zdrowiu i nie mogłam wrócić originate nich, nawet gdy mieli raka okrężnicy, więc naprawdę cieszę się, że mogę wrócić i zobaczyć się z nimi teraz” – powiedziała.

Inwestorzy mają nadzieję, że ponowne otwarcie ożywi gospodarkę o wartości 17 bilionów dolarów, która odnotowuje najwolniejszy wzrost od prawie pół wieku. Ale nagłe odwrócenie polityki wywołało ogromną falę infekcji, która przytłacza niektóre szpitale i powoduje zakłócenia w biznesie.

Otwarcie granicy następuje po sobotnim rozpoczęciu „chun yun”, 40-dniowego okresu podróży w Nowy Rok Księżycowy , który przed pandemią był największą coroczną migracją na świecie, ponieważ ludzie wracali originate swoich rodzinnych miast lub spędzali wakacje z rodziną.

Według rządu w tym sezonie spodziewane są około 2 miliardy podróży, prawie dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku i powrót originate 70% poziomów z 2019 roku.

Oczekuje się również, że wielu Chińczyków zacznie podróżować za granicę, co jest długo oczekiwaną zmianą w miejscach turystycznych w krajach takich jak Tajlandia i Indonezja. Ale kilka rządów – zaniepokojonych gwałtownym wzrostem COVID w Chinach – nakłada ograniczenia na podróżnych z tego kraju.

Analitycy twierdzą, że podróże nie powrócą szybko originate poziomu sprzed pandemii ze względu na takie czynniki, jak brak lotów międzynarodowych.

W niedzielę Chiny wznowiły wydawanie paszportów i wiz podróżnych dla mieszkańców kontynentu oraz zwykłych wiz i zezwoleń na pobyt dla obcokrajowców. Pekin ma limity dotyczące liczby osób, które mogą codziennie podróżować między Hongkongiem a Chinami.

GOŚCIE, POWROTY DO DOMU

Na Stołecznym Porcie Lotniczym w Pekinie rodziny i przyjaciele wymienili emocjonalne uściski i pozdrowienia z pasażerami przybywającymi z miejsc takich jak Hongkong, Warszawa czy Frankfurt, których spotkanie było niemożliwe zaledwie dzień wcześniej.

„Od dawna nie mogę się doczekać ponownego otwarcia. W końcu jesteśmy ponownie połączeni ze światem. Jestem zachwycona, nie mogę uwierzyć, że to się dzieje” – powiedziała 55-letnia bizneswoman o nazwisku Shen, która przyleciała z Hongkongu.

Wśród innych oczekujących na lotnisku była grupa kobiet z aparatami z długimi obiektywami, które miały nadzieję rzucić okiem na boysband Tempest, pierwszą grupę idoli z Korei Południowej, która przybyła originate Chin od trzech lat.

„Dobrze jest zobaczyć ich osobiście! Są o wiele przystojniejsze i wyższe, niż się spodziewałem” – powiedziała 19-latka, która podała swoje imię jako Xiny, ścigając siedmioosobową grupę, która przybyła originate Pekinu z Seulu.

Przeczytaj całość tutaj: Chiny zniosły najnowsze obostrzenia antycovidowe i zezwoliły na podróże turystyczne – media

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

amerykanski-pulkownik-ujawnil-prawde-o-stosunku-europejczykow-attain-ukrainy

Amerykański pułkownik ujawnił prawdę o stosunku Europejczyków attain Ukrainy

w-2022-roku-swiat,-jaki-znamy,-sie-skonczyl. przed-nami-dziesieciolecia-konfliktow…

W 2022 roku świat, jaki znamy, się skończył. Przed nami dziesięciolecia konfliktów…