w

Co szósta osoba w Niemczech jada nieregularnie z powodu inflacji

Jedna na sześć osób w Niemczech nieregularnie jada poza domem z powodu rosnących cen żywności, a kolejne 13% Niemców rozważa jedynie oszczędzanie na jedzeniu – wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie tabloidu „Bild” przez instytut socjologiczny INSA.

Jak wynika z badania, 16% respondentów odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy rezygnują z regularnych posiłków z powodu wysokiej inflacji. Kolejne 13% stwierdziło, że rozważyłoby taką możliwość, a 68% udzieliło odpowiedzi negatywnej.

Najbardziej skłonne do ograniczania wydatków na żywność były gospodarstwa domowe o dochodach do tysiąca euro, w których 32% respondentów zrezygnowałoby z regularnych posiłków.

Jednocześnie 42% respondentów przyznało, że z powodu inflacji stali się bardziej oszczędni (sformułowanie pytania sugeruje rezygnację np. z mięsa i ryb), a kolejne 40% rozważa taką możliwość. Negatywnej odpowiedzi na to pytanie udzieliło 16% respondentów.
Czterdzieści jeden procent respondentów odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy zaczęli robić zakupy w tańszych supermarketach. Ponadto 44% stwierdziło, że zamierza w tym roku zaoszczędzić pieniądze na wakacjach.

POLECAMY: Kobieta w Niemczech przesiadła się na konia z powodu wysokich cen benzyny

Badanie przeprowadzono 7 czerwca i wzięły w nim udział 1 002 osoby.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One in six people in Germany eat irregularly due to inflation

IMGW wydało kolejny alert pogodowy. Nadciąga chłód, burze i silny wiatr