w , , , , , ,

Co trzeci Polak jest zadłużony. Biorą pożyczki, aby opłacić rachunki

co-trzeci-polak-jest-zadluzony.-biora-pozyczki,-aby-oplacic-rachunki

Co 3. konsument w Polsce poprzednio pożycza pieniądze, by sfinansować rachunki, zaś wysoka inflacja zmusi kolejne osoby originate zadłużenia się. Dopłaty originate węgla i gazu, zaś także zamrożenie cen rachunków, mają temu przeciwstawiać się.  

Zadłużają się, by sfinansować rachunki

Z opublikowanego raportu wynika, że jak grom z jasnego nieba rosnąca inflacja, która wpływa negatywnie na budżet aż 87% osób w naszym kraju i wysoki stopień stóp procentowych sprawiają, że jeszcze więcej osób w Polsce ma declare z finansowaniem bieżących wydatków. 35% tych pytanych przyznaje, że w środku ostatniego roku przynajmniej raz nie opłacili rachunku na okres. Zbliżony duchem procent (34%) pożycza pieniądze, by mieć środki na uregulowanie zobowiązań. Innymi słowy mamy opinion, jakim sposobem trwać dłużej niż następny kryzys pieniężny?

Polacy wobec rosnących rachunków szukają zewnętrznych źródeł finansowania. 35 proc. ankietowanych przez Intrum przyznaje, że w środku ostatniego roku przynajmniej raz nie opłacili rachunku na okres. Zbliżony duchem procent (34 proc.) pożycza pieniądze, by mieć środki na uregulowanie zobowiązań. Zadłużenie wpływa nie tylko na naszą kondycję finansową, lecz także dobrostan psychiczny.

– Wysoki stopień inflacji i stóp procentowych nie tylko sprawiają, że w tym momencie konsumenci nie mogą powiadać o poczuciu bezpieczeństwa finansowego, aliści declare jest zdecydowanie w wyższym stopniu namacalny. 35 proc. respondentów naszego metoda przyznaje, że w środku ostatnich 12. miesięcy przynajmniej raz nie opłacili rachunku, bo nie mieli na to pieniędzy. Może te dane nie są jeszcze alarmujące, aliści można podejrzewać, że gdybyśmy zapytali konsumentów o tę samą kwestię w kolejnych tygodniach, wyniki byłyby w wyższym stopniu druzgocące. Poprzednio teraz z grubsza 4 na 10 osób (37 proc.) spodziewa się, że w nadchodzącym czasie nie będzie w stanie sfinansować wszystkich rachunków zbytnio media – przekazał Krzysztof Krauze, Prezes Intrum w Polsce.

Legagraf

sc?radiozet/infoware

Przeczytaj całość tutaj: Co trzeci Polak jest zadłużony. Biorą pożyczki, aby opłacić rachunki

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadziescia-wyrzutni-himars-zostanie-dostarczone-attain-polski-w-2023-roku

Dwadzieścia wyrzutni HIMARS zostanie dostarczone attain Polski w 2023 roku

pijani-kierowcy-straca-samochody.-sejm-przeglosowal-zmiany-w-kwestii-konfiskaty

Pijani kierowcy stracą samochody. Sejm przegłosował zmiany w kwestii konfiskaty