w

Coca-Cola HBC oszacowała szkody spowodowane ograniczeniem działalności w Rosji

Coca-Cola Hellenic Bottling Company (Coca-Cola HBC) oszacowała szkody z tytułu ograniczenia działalności w Rosji w pierwszej połowie roku na 190 mln euro, a w drugiej połowie roku spodziewane są dalsze koszty – podała spółka w oświadczeniu.

Coca-Cola HBC butelkuje i sprzedaje napoje pod markami Coca-Cola Company, z których najbardziej znane to Coca-Cola, Fanta i Sprite. Zawieszenie działalności w Rosji zostało ogłoszone już 8 marca, a w połowie czerwca firma ogłosiła wstrzymanie produkcji i sprzedaży napojów pod marką Coca-Cola Company w Rosji.

„W pierwszej połowie roku ponieśliśmy koszty niegotówkowe w wysokości 188 mln euro oraz koszty gotówkowe w wysokości 2 mln euro, związane głównie z naszą działalnością w Rosji” – podała Coca-Cola HBC w swoim sprawozdaniu finansowym.

W komunikacie zaznaczono, że firma spodziewa się dodatkowej straty w drugiej połowie roku, która obecnie szacowana jest na 82 mln euro.

Coca-Cola HBC odnotowała również 17-19% spadek sprzedaży w Rosji z powodu wyczerpanych zapasów.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemieccy politycy wezwali Scholza do otwarcia Nord Stream 2, aby uniknąć zamieszek

Stany Zjednoczone ogłosiły niedopuszczalność użycia broni jądrowej na Ukrainie