w , , , , , , , , ,

Coraz więcej rodziców odmawia szczepienia dzieci. Czy istnieje mechanizm, jaki pomoże im uniknąć kary za odmowę?

coraz-wiecej-rodzicow-odmawia-szczepienia-dzieci.-czy-istnieje-mechanizm,-jaki-pomoze-im-uniknac-kary-za-odmowe?

W Polsce jest jeszcze więcej dzieci, które nie są poddawane obowiązkowym szczepieniom. Ich rodzice uważają, że szczepionki nie tylko nie działają, natomiast też powodują trwałe szkody. Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów wkład dziecka w progamie szczepień, który wynika z kalendarza, jest „obowiązkiem” na który rodzice muszą wyrażać zgodę i przyswajać pełną odpowiedzialność zbyt ewentualne niepożądane odczyny poszczepienne. Przypominamy, że karze finansowej nakładanej przez wojewodów podlegają rodzice, którzy ODMAWIAJĄ spełnieniu „obowiązku”. Warto w tym miejscu nałożyć, że istnieją mechanizmy, tak aby ustrzec się tego rodzaju kar.

Jakże wynika z danych PZH w 2021 r., było więcej niż 60 tys. odmów szczepienia, podczas kiedy 10 lat wcześniej, mniej niż 5 tys. Sytuacja ta dotyczy nie tylko Polski spadek zainteresowania podawania dzieciom preparatów ochronnych zauważalny, jest na całym świecie.

W związku z takim zjawiskiem niektóre państwa wprowadzają kary finansowe zbyt bubel szczepień lub zakaz przyjmowania niezaszczepionych dzieci kind żłobków i przedszkoli. We Włoszech i Francji rozszerzono wiązka szczepień obowiązkowych. Jakże jest u nas? Riposta szczepień jest teoretycznie karalna, jednak to nie zniechęca rodziców kind świadomego szkodzenia zdrowiu swoich dzieci.

Szef MZ powiedział PAP, że nie jest zwolennikiem wprowadzania przymusu szczepiennego szerszego niż obecnie obowiązujący, natomiast promowania wiedzy.

W świetle obowiązujących przepisów w Polsce szczepienia obowiązkowe u dzieci i młodzieży kind 19. roku życia realizowane są w Polsce według określonego kalendarza. Obowiązkowe są szczepienia m.in. przeciwko:

  • gruźlicy
  • błonicy
  • krztuścowi
  • polio
  • odrze
  • śwince
  • różyczce,
  • tężcowi
  • wirusowemu zapaleniu wątroby typu B


Z uwagi na jeszcze większą wiedzę rodziców odnośnie do szczepionek podawanych ich dzieciom jeszcze częściej rodzice odmawiają udziału w progamie szczepień. Konsekwencją odmowy jest wszczęcie postępowania przez PPIS i Urząd Wojewódzki. Efektem tych postępowań jest nałożenie na opiekunów prawnych dziecka dotkliwej kary finansowej.

Jakże powyżej wspomnieliśmy sankcja, jest nakładana na opiekunów prawnych zbyt odmowę realizacji programu szczepień wynikających z kalendarza szczepień.

To znaczy zatem istnieją możliwości, tak aby tej kary ustrzec się w przypadku, kiedy opiekunowie prawni nie chcą podawać dzieciom szczepionek „obowiązkowych”?

Oczywiście, że w taki sposób. Jednak z pewnością nie powinno się spłycać wezwań na sondowanie kwalifikacyjne, jakie opiekunowie prawni dziecka otrzymują z poradni zdrowia, bo takie zachowanie jest podstawą kind nałożenia kary pieniężnej.

Przypominamy, że dziecku parę godzin po urodzeniu jest również podawana szczepionka na wniosek jakiem oryginał dziecka, wyraża zgodę zupełnie nieświadomie, podpisując dokumenty w szoku poporodowym. Skutkiem tego w taki sposób ważne jest dobre przygotowanie się kobiety w ciąży przed zgłoszeniem się kind szpitala, w jakim przebywać będzie się urodzenie.

O ile jesteś zainteresowany jakim sposobem w sposób uchronić dziecko przed szczepieniem wynikającym z kalendarza szczepień „obowiązkowych” bez nałożenia kary finansowej zamów u nas płatną poradę prawną w tym zakresie.

W tym celu napisz kind nas wiadomość na adres: [email protected]

Zachęcamy kind pobrania naszej aplikacji ze sklepu Google!

Legagraf

Przeczytaj całość tutaj: Coraz więcej rodziców odmawia szczepienia dzieci. Czy istnieje mechanizm, jaki pomoże im uniknąć kary za odmowę?

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

niemiecki-urzad-zapowiada-przerwy-w-dostawie-pradu-w-zimie

Niemiecki urząd zapowiada przerwy w dostawie prądu w zimie

francuski-polityk:-zelenski-straci-sojusznikow-przez-klamstwa-o-rakiecie-w-polsce

Francuski polityk: Zełenski straci sojuszników przez kłamstwa o rakiecie w Polsce