w ,

COVID ujawnił powiązania medyczno-farmaceutyczno-rządowe

Historia medyczna Stanów Zjednoczonych potwierdza paradoks Ayresa. Największy wzrost średniej długości życia w USA miał miejsce na początku XX wieku, kiedy ludzie mieli coraz większy dostęp do kalorii i białka, lepszej wody i warunków sanitarnych. Życie wydłużyło się gwałtownie na dziesięciolecia, zanim szczepionki, antybiotyki lub prawie wszystkie leki były dostępne, a także na sto lat przed połączeniem szpitali w systemy korporacyjne.

Przyrostowy wzrost długości życia w Ameryce w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat odzwierciedla znacznie mniej palenia tytoniu, bezpieczniejsze samochody i miejsca pracy, czystsze powietrze i mniej śmiercionośnych wojen, bardziej niż postęp medycyny. Książki takie jak Medical Nemesis Ivana Illicha  i Taming the Beloved Beast   Daniela Callahana  powtarzają krytykę Ayresa. Ale PBS, CNN, B & N, NYT i in. cenzurować takie poglądy.

Amerykański krajobraz medyczny zmienił się radykalnie w ciągu czterdziestu lat , odkąd dowiedziałem się o obserwacji Ayresa.

Ameryka wydaje na leczenie trzy razy więcej procent PKB niż w latach sześćdziesiątych. 

Do 2020 roku Ameryka przeznaczyła 18% swojego PKB na medycynę. (Dla porównania około 5% trafia do wojska). Dodając megakoszty masowych testów, szczepionek itp., wydatki medyczne mogą teraz zbliżyć się do 20%. Chociaż Stany Zjednoczone wydają na jednego mieszkańca ponad dwa razy więcej niż jakikolwiek inny kraj na opiekę medyczną, Amerykanie zajmują 46. miejsce pod względem średniej długości życia . Średnia długość życia w USA spadła, pomimo rosnących wydatków na opiekę medyczną i szerszego dostępu do opieki medycznej dzięki osławionej ustawie o przystępnej cenie. 

Chociaż wysokie koszty medycyny i stosunkowo niska wydajność są widoczne dla każdego, kto myśli o swoich medycznych doświadczeniach i tych, których znają, większość nigdy nie łączy kropek; coraz więcej zabiegów medycznych i wydatków jest stale popieranych i oklaskiwanych. Istnieje regresywny „jeśli ratuje – lub nawet nieznacznie wydłuża – jedno życie” medyczny duch czasu/etyka.

Ponieważ większość ubezpieczeń zdrowotnych opiera się na pracodawcy, większość ludzi nie zauważa rocznych podwyżek składek. Nie widzą też, jak rosnąca część dochodów podatkowych wykorzystywana jest do subsydiowania Med/Pharmy. W związku z tym nieustannie domagają się więcej rzeczy, takich jak zapłodnienie in vitro, bardzo drogie leki, zmiany płci lub psychoterapia, jakby miały do ​​tego prawo i były bezpłatne. Nie mówiąc już o ograniczonej skuteczności tych zabiegów. 

Ponieważ wszyscy są zobowiązani do ubezpieczenia medycznego i płacenia podatków, nie można po prostu zrezygnować lub kupić tylko te usługi medyczne, które naszym zdaniem uzasadniają ich koszty. Dzięki ogromnym, gwarantowanym źródłom finansowania, łączne przychody medyczne będą nadal rosły. 

W ten sposób kompleks medyczno-przemysłowo-rządowy stał się czarną dziurą dla dzisiejszego bogactwa. Wielkie pieniądze to wielka moc. Na falach radiowych rządzi moloch Med/Pharma. Nieistniejące do lat 90. systemy szpitalne i reklamy leków teraz dominują w reklamach. Będąc tak dużymi reklamodawcami, Med/Pharma dyktuje treść wiadomości. Analitycy, którzy zwracają uwagę, że hojne wydatki medyczne nie przynoszą współmiernych korzyści dla zdrowia publicznego, mają niewielki krąg odbiorców. Krytyków Med/Pharma nie stać na reklamy. 

Medycyna nakarmiła Koronamanię. Wiadomości telewizyjne, które widziałem w ciągu ostatnich 27 miesięcy, przedstawiały bardzo wypaczony obraz rzeczywistości. Wirus był fałszywie przedstawiany – przez media i rząd oraz przez lekarzy medycyny, takich jak Fauci, często pozujący w białych kurtkach – jako uciekający pociąg, który masowo dziesiątkuje amerykańską populację. Zamiast przedstawiać z perspektywy jasny profil ryzyka demograficznego wirusa i bardzo korzystne szanse na przeżycie — nawet bez leczenia, w każdym wieku lub promować różne formy samoopieki przeciw Covidowi, w tym utratę wagi — media i establishment medyczny wywołały powszechną panikę , promował masową izolację, masowe maskowanie, masowe testy i leczenie za pomocą respiratorów oraz drogich, często szkodliwych leków przeciwwirusowych. 

Później do uzbrojenia „Miażdżące Covida” dodano masowe zastrzyki. Chociaż strzały stworzyły wielu miliarderów i znacznie wzbogaciły innych akcjonariuszy Pfizera i Moderny, nie udało się im powstrzymać infekcji ani rozprzestrzeniania się, jak obiecywali Biden i wielu innych. Wszyscy, których znam, a którzy zostali zarażeni w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, zostali zaszczepieni. 

Wiele osób – których głosy są tłumione przez media głównego nurtu – obserwuje, że strzały pogorszyły wyniki, napędzając rozwój wariantów, osłabiając lub dezorientując układ odpornościowy i powodując poważne obrażenia w krótkim czasie. 

Co więcej, ludzie ślepo, żarliwie wierzyli w szczepienia tylko dlatego, że były one reklamowane jako „szczepionki” przez biurokratów w strojach medycznych. Pomimo niepowodzenia strzałów i niepowodzenia innych środków „łagodzących”, takich jak blokowanie, maskowanie i testowanie, wielu odmawia przyznania, że ​​Med/Pharma miała duży – przytłaczająco negatywny – wpływ na społeczeństwo, gospodarkę i zdrowie publiczne podczas Koronamanii. Niemniej jednak wiele miliardów dolarów zostało wydanych – i nadal jest – na reklamowanie ujęć, których większość ludzi nie chce. 

Nadmierna reakcja Covida jest w pewnym stopniu wspierana przez programy telewizyjne, które przez dziesięciolecia gloryfikowały medycynę w programach telewizyjnych, takich jak Dr Kildare, Marcus Welby, MD, Medical Center, MASH, Gray’s Anatomy i House. Noszenie białych płaszczy oznacza cnotę, podobnie jak noszenie białych kapeluszy w zachodnich filmach. 

Biorąc pod uwagę skumulowany atak PR reklam i programów, medycyna jest powszechnie postrzegana jako skuteczniejsza niż w prawdziwym życiu. Kilka lat temu usłyszałam, jak pewna kobieta z ulicy powiedziała podczas telewizyjnego klipu informacyjnego: „Jeśli zmuszą mnie do zmiany lekarza, będzie to tak, jakbym straciła prawą rękę”. 

Wielu ma takie poglądy polarne. Medycyna to nowa amerykańska religia. Biorąc pod uwagę tak żarliwą wiarę w znaczenie medycyny i poczucie prawa do rozszerzania leczenia, pieniądze rządowe i ubezpieczeniowe są nieustannie nadmiernie przeznaczane na medycynę. 

Czy te wydatki poprawiają ludzkie wyniki? Podczas pierwszego odcinka Scrubs, mieszkaniec JD skarży się swojemu mentorowi, że bycie lekarzem było inne, niż sobie wyobrażał; większość jego pacjentów była „stara i jakby wyrejestrowana”. Jego mentor odpowiada: „To współczesna medycyna: postęp, który utrzymuje przy życiu ludzi, którzy powinni byli umrzeć dawno temu, kiedy stracili to, co czyniło ich ludźmi”.

To w dużej mierze opisuje tych, którzy podobno zmarli z Covidem. Większość ludzi zignorowała fakt, że prawie wszyscy, którzy zginęli podczas pandemii, byli starzy i/lub słabi. Większość zgonów zawsze miała miejsce wśród osób starszych i chorych. Czasami sitcomy pokazują to bardziej niż prawdziwi ludzie.

Oprócz tego, że nie pomaga zbyt wiele i marnuje środki oraz rozszerza nieszczęście, medycyna może być jatrogenna, tj. może powodować chorobę lub śmierć. Mówi się, że błędy szpitalne powodują od 250 000 do 400 000 zgonów w Ameryce rocznie. Być może personel medyczny stara się wykonać dobrą robotę. ale kiedy ciała starych, chorych ludzi są rozcinane lub dawkowane silnym lekarstwem, zdarzają się różne rzeczy. Nawet dobrze przeprowadzone operacje i wiele leków może pogorszyć stan zdrowia. 

Co więcej, choć niewielu o tym wie, wywar z wydalanych leków i radionuklidów diagnostycznych codziennie spływa do kanalizacji w Stanach Zjednoczonych i na świecie, a kończy w strumieniach i rzekach. Na przykład hormony zawarte w powszechnie przepisywanych pigułkach antykoncepcyjnych feminizują i zakłócają reprodukcję organizmów wodnych. Są też książki o tym wszystkim, chociaż tacy autorzy nigdy nie pojawiają się w Good Morning America. 

Wiara w interwencje medyczne zmniejsza również indywidualne i instytucjonalne wysiłki na rzecz utrzymania lub poprawy zdrowia. Gdyby ludzie nie nadużywali substancji, lepiej się odżywiali i częściej poruszali się, zapotrzebowanie na interwencje medyczne byłoby znacznie mniejsze. A jeśli ludzie spędzają mniej czasu pracując na opłacenie ubezpieczenia medycznego, mogą spędzać więcej czasu na dbaniu o siebie i innych. Ogólnie rzecz biorąc, Ameryka mogłaby wydać ułamek tego, co wydaje na medycynę alopatyczną, a jednocześnie być znacznie zdrowsza. O tym też jest mnóstwo książek. 

Biorąc pod uwagę swoje miejsce w centrum amerykańskiego życia przez 27 miesięcy i wciąż rośnie, Covid był – i będzie – wykorzystywany do dalszej intensyfikacji medykalizacji życia jednostek, gospodarki i społeczeństwa. Wykorzystując i budując irracjonalny strach przed śmiercią, Medical Industrial Complex będzie promować pogląd, że powinniśmy podwoić lub potroić interwencje medyczne i społeczne oraz inwestycje, które mogą marginalnie przedłużyć życie niewielkiej części populacji. Lub, w wielu przypadkach, skrócić życie. 

Jednak większość ludzi żyjących rozsądnie jest wewnętrznie zdrowa przez wiele lat. Mając wystarczającą ilość pożywnego jedzenia, czystej wody i przyzwoitego miejsca do spania, większość ludzi będzie żyła długo, bez leczenia lub z niewielką ilością pomocy medycznej. Podczas gdy intensywne interwencje medyczne mogą marginalnie przedłużyć życie niektórych starych, chorych ludzi, medycyna nie jest w stanie odwrócić procesu starzenia i rzadko przywraca witalność. 

Gdyby media były uczciwymi brokerami, mania Covid nigdy by się nie opanowała. Media powinny wielokrotnie zwracać uwagę, że wirus zagraża jedynie niewielkiemu, możliwemu do zidentyfikowania segmentowi bardzo dużej populacji. Zamiast tego, zniewolone przez swoich sponsorów Med/Pharma, media przeszły na frontalny podżegacz i promowały intensywną, ogólnospołeczną interwencję. Nastąpiła katastrofa społeczna, psychologiczna i ekonomiczna.

Ponadto wielu lekarzy, którzy mogli wypowiedzieć się przeciwko szaleństwu Covid, milczało, aby nie narażać swoich licencji, przywilejów szpitalnych lub uprzywilejowanego statusu w farmacji, lub po prostu dlatego, że byli wykształceni w alopatycznej ortodoksji i mocno trzymali się tej wiary. Rekwizyty dla tych nielicznych odważnych, którzy przełamali szeregi. 

Instytucja Med/Pharma/Gov, w tym NIH i CDC, nie uratowała Ameryki w latach 2020-22. Wręcz przeciwnie, interwencje Covid pogorszyły ogólne wyniki społeczne. Te sieciowe szkody powinny spowodować – i, w zależności od długoterminowych efektów poszczepiennych, mogą jeszcze wywołać – podbite oko na kompleks przemysłowo-medyczny. 

Jeśli tak, Med/Pharma wyda dziesiątki miliardów pieniędzy na PR, aby zniekształcić to, co wydarzyło się przez ostatnie 27 miesięcy, i przedstawić dobrze opłacany personel medyczny, administratorów i biurokratów jako bezinteresownych bohaterów. Wielu łatwowiernych Amerykanów kupi ten zręczny rewizjonizm, w tym portrety zdrowo wyglądających ludzi spacerujących w zwolnionym tempie po plażach lub łąkach w złotym świetle, przy akompaniamencie kontemplacyjnej solowej ścieżki dźwiękowej fortepianu.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Holandia wymyśliła sposób na oszczędzanie gazu

W Ekwadorze wybuchły masowe protesty z powodu cen żywności