w ,

Cybernękanie z wyższą karą

W czwartek w Japonii zaczynają obowiązywać wyższe kary za obrażanie w sieci. Za cybernękanie grozi teraz kara do roku pozbawienia wolności i grzywna do 300 tys. jenów (ok. 10 tys. zł) – informuje agencja Kyodo. Zmianę w prawie wprowadzono po samobójstwie gwiazdy telewizyjnej, która otrzymywała nienawistne wiadomości.

Zmiany w japońskim kodeksie karnym zainicjowano po samobójczej śmierci w maju 2020 r. Hany Kimury, 22-letniej zapaśniczki, która występowała również w popularnym programie telewizyjnym typu reality show. Uważano, że kobieta popełniła samobójstwo po tym, gdy jej media społecznościowe zostały zalane przez nienawistne wiadomości – relacjonuje Kyodo.

Dwóch mężczyzn zostało później ukaranych za wysyłanie obraźliwych postów pod adresem Kimury, każdy z nich otrzymał 9 tys. jenów (ok. 300 zł) grzywny. Pojawiły się głosy, że kara była stanowczo za niska, co przyczyniło się do zmienienia przepisów – pisze agencja.

POLECAMY: Hejter nie uniknie kary za przestępstwa zniesławienie lub znieważania

Poprawka wprowadzająca wyższe sankcje za cybernękanie została ostatecznie przyjęta przez japoński parlament 13 czerwca br. Rządząca Partia Liberalno-Demokratyczna (PLD) uzgodniła ze zgłaszającą obiekcje do nowego prawa główną partią opozycyjną – Konstytucyjną Partią Demokratyczną (CDPJ) – że za trzy lata zostanie przeprowadzony przegląd stosowania nowych przepisów, by upewnić się, że nie naruszają wolności słowa.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

SC

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WHO informuje o ponad sześciu tysiącach przypadków małpiej ospy

Prawie 90 proc. Austriaków obawia się wzrostu cen, wynika z sondaży