w

Cypr próbuje nadrobić straty rosyjskich turystów

Cypr stracił w tym roku 800 tys. urlopowiczów z Rosji, podała gazeta Phileleftheros, powołując się na ministra turystyki wyspy Savvasa Perdiosa.

„Takich strat nie odrabia się z dnia na dzień” – powiedział Perdios.

Niemniej jednak powiedział, dzięki terminowemu planowaniu i planowi działania w sytuacjach kryzysowych udało się nadrobić jedną czwartą, czyli przyciągnąć około 200 tys. podróżnych z innych krajów. Przyjazdy turystyczne na Cypr to obecnie 75 procent wartości z 2019 roku – powiedział minister.

Wśród trudności, z którymi boryka się ministerstwo, Perdios wymienił pandemię, epidemię szczepu omicron oraz wydarzenia na Ukrainie.

Cypr, jak powiedział, zmierza obecnie we właściwym kierunku: stale poprawia swój produkt turystyczny, otwierając nowe rynki, takie jak Niemcy, Austria, Izrael, Włochy, Szwajcaria, Francja i kraje skandynawskie.

„W porównaniu z ubiegłym rokiem, ten rok jest znacznie lepszy” – powiedział Perdios, dodając, że rekordowym rokiem dla branży był przedpandemiczny 2019, kiedy udało się przyjąć cztery miliony gości z minimalnymi problemami.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Borrell nie zgodził się z krytyką krajów UE dotyczącą sankcji wobec Rosji

Od 24 lutego na Ukrainie wszczęto ponad 500 spraw o zdradę stanu