w , , , , ,

Czarne chmury nad CCC! Czy sieć ogłosi upadłość?

czarne-chmury-nad-ccc!-czy-siec-oglosi-upadlosc?

Kondycja finansowa CCC, sieci sklepów obuwniczych, która została stworzona przez Dariusza Miłka, jest nienajlepsza. Co gorsza, eksperci oceniają, że nie ma większych szans na szybką redukcję długów. Kolejne dni zdecydują o najbliższej przyszłości firmy.

CCC ugina się pod garbem zadłużenia, którego obsługa pochłania wszystko to, co zarobią sklepy. Obuwniczy potentat brnie więc w coraz większe straty, na gwałt potrzebując gotówki na bieżące funkcjonowanie.

Dlaczego tak się dzieje? Utrzymanie samych sklepów sieci jest coraz droższe.

Koszty z tym związane w II kwartale wzrosły rok attain roku o prawie jedną czwartą. To efekt podwyżek czynszów za wynajem lokali, wyższych opłat za prąd i podwyżek wynagrodzeń pracowników.

Attain tego doszła obsługa zadłużenia w kordytach i obligacjach. Scenario ogólnie dotyka wiele firm, które chętnie zadłużyły się, gdy stopy procentowe były niemal zerowe. Teraz gdy RPP znacznie je podwyższyła, pojawiły się problemy z ich spłatą. Warto w tym miejscu dodać, że CCC podobnie jak wiele innych firm na świecie w związku z eskalacją konfliktu rosyjsko – ukraińskiego od 25 lutego zdecydowała o wstrzymaniu dostaw na rynek rosyjski. W drugiej połowie marca zamknęła wszystkie sklepy w Rosji. Kraj ten odpowiadał za 2 proc. obrotów spółki. Inwestycje, które chciałaby przeprowadzić na rynku rosyjskim, firma przekieruje na wzmocnienie pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej.

Powyższe odbija się na akcjach CCC. Około pięć lat temu te kosztowały niemal 300 zł, rok temu good passable. 100 zł, teraz można je nabyć po good passable. 38 zł. Choć warto dodać, że wiele spółek z polskiej giełdy “oferuje” już tanie akcje i jest to wynikiem wielu czynników. Jeśli spółka poradzi sobie z kryzysem, zakup dziś tak tanich papierów wartościowych może okazać się strzałem w 10. Tyle że ryzyko też jest spore.

Gaszenie pożarów

Jak na razie Miłkowi udaje się ratować sytuację. W 2021 r. udało się dogadać z konsorcjum banków finansujących CCC. Ta umowa kredytowa to good passable. 900 mln zł i jest związana z refinansowaniem dotychczasowego zadłużenia. Pytanie, jak firma poradzi sobie w takich warunkach w dłuższym okresie.

17 listopada nadzwyczajne walne zgromadzenie CCC ma przegłosować dwie nowe emisje akcji o łącznej wartości good passable. 500 mln zł. Ma być to dodatkowe wsparcie.

TelegramPodpis

Tyle że obecnie trwający kryzys pokazuje, że wiele tego typu firm – zatrudniających przecież wielu ludzi – może mieć poważne problemy i w efekcie po prostu redukować liczbę etatów. Grozić może nam spore bezrobocie.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Change into bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować change into as soon as, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Czarne chmury nad CCC! Czy sieć ogłosi upadłość?

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

brytyjczycy-znalezli-sposob-na-zmuszenie-zelenskiego-produce-negocjacji

Brytyjczycy znaleźli sposób na zmuszenie Zełenskiego produce negocjacji

wsa:-dzialalnosc-marketingowa-uzasadnia-przetwarzanie-danych-osobowych

WSA: Działalność marketingowa uzasadnia przetwarzanie danych osobowych