w

Czarnek w ukraińskim amoku. Jego zdaniem każdy ukraiński uczeń musi otrzymywać promocję do następnej klasy

Przemysław Czarnek był gościem programu Krzysztofa Ziemca na antenie RMF FM. Podczas wypowiedzi Czarnek stwierdził, że każdy przyjęty do polskiej szkoły Ukrainiec powinien otrzymać bezwzględnie promocję do następnej klasy. W przeciwnym razie byłby to – w ocenie Czarnka – „skandal”. Wypowiedź ta jest kolejnym dowodem na to, że dla pisowskiej władzy Polak jest obywatelem drugiej kategorii.

Podczas wywiadu Czarnek powiedział, że w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych jest obecnie 160 tys. uczniów z Ukrainy. Minister „Ukraińców” ubolewał, że większość klas jest mieszanych stwierdzając, że taka sytuacja jest „przytłaczająca”.

– W oddziałach przygotowawczych uczniowie przede wszystkim uczyli się języka polskiego po to, żeby wejść do systemu tego polskiego, powiedzmy, do klas mieszanych już od 1 września. A niecałe 40 tys. to są uczniowie przedszkoli polskich – dodał szef resortu edukacji.

– Spodziewamy się, jeśli nic się nie zmieni na wschodzie – a widać, że się nie zmienia – że do naszego systemu może dojść kolejnych 200-300 tys. uczniów po 1 września. Ale jesteśmy na to przygotowani – utrzymywał.

Prowadzący rozmowę Ziemiec, ze względu na słabą jakość połączenia, dopytywał, ilu uczniów z Ukrainy nie dostało promocji do następnej klasy.

– Nie mamy takich informacji, natomiast ja się spodziewam, że jeżeli ktoś przyjął ucznia ukraińskiego do klasy polskiej, to go wypromował, bo byłoby skandalem, gdyby go nie wypromował – grzmiał Czarnek.

– Jeśli ktoś nie przyjmował ucznia ukraińskiego do oddziału przygotowawczego, do klasy ukraińskiej z nauką języka polskiego, tylko go przyjął do klasy polskiejto po to, żeby go wypromować do następnej klasyJeśli ktoś go przyjął i nie wypromował, no to to jest skandal, ale mam wrażenie, że takich przypadków w Polsce nie ma – dodał.

– Nawet, panie ministrze, jeśli te wyniki w nauce nie były dobre? – dociekał dziennikarz. W odpowiedzi usłyszał, że rząd pokrywa koszty związane z przyjęciem Ukraińców do polskich szkół z pieniędzy Polaków.

– Panie redaktorze, jeszcze raz powtarzam: myśmy stworzyli system elastyczny i pozwoliliśmy dyrektorom i nauczycielom podejmować decyzje samodzielnie. Jeśli uczeń nadaje się do tego, żeby być w polskiej klasie, to się go uczy w polskiej klasie i ocenia się tak, jak polskie dzieci. Jeśli uczeń nie rozumie języka polskiego – po to tworzyliśmy oddziały przygotowawcze, z większą płatnością. Przypomnę, że rząd polski płaci (z pieniędzy polskich podatników – przyp. red.) każdego miesiąca, każdego miesiąca rzetelnie za wszystkich uczniów ukraińskich w polskich szkołach. Przelewa te środki finansowe w ramach zwiększonej subwencji dla samorządów – podkreślał.

– I teraz jeśli organ prowadzący, dyrektor i nauczyciele podjęli decyzję o przyjęciu ucznia do klasy polskiej, to chyba podjęli tę decyzję rozsądnie i stwierdzili, że on nadaje się do tego, żeby uczyć się w klasie polskiej i oceniać go tak, jak Polaka. Jeśli to źle ocenili, to zrobili mu krzywdę. Nie słyszałem o takim przypadku – twierdził dalej Czarnek.

POLECAMY: Jak można tak bezczelnie kłamać! Morawiecki: Nieprawdą jest, że Ukraińcy mają lepszy dostęp do wielu usług publicznych

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Madryt prowadzi kampanię „wybielania” skazanych imigrantów i cudzoziemców

Wielka Brytania, USA, Kanada i Japonia wprowadzą zakaz importu złota z Rosji