w , ,

Czas oprzeć się algorytmom

czas-oprzec-sie-algorytmom

Spójrzmy prawdzie w oczy: Algorytmy są dobre i stają się jeszcze lepsze.

Wszystko, od chwili tego, co widzisz na swoim kanale na Instagramie, przez rekomendacje produktów, które otrzymujesz na Amazon, filmy, które wyświetlasz w YouTube, oraz konkretne wskazówki podane przez Google Maps, są kształtowane przez potężne algorytmy , które przetwarzają duże ilości danych, iżby zapewnić Ci przeżycie, które jest wyjątkowo dostosowane attain Twoich preferencji.

Świat bez algorytmów oznaczałby mniej dobrych rzeczy, którymi się cieszymy, i byłby natychmiastowym krokiem wstecz pod spodem względem wygody i personalizacji.

Pomimo tych wymiernych korzyści gwoli konsumentów, trudniej jest oszacować koszty życia w świecie rządzonym przez algorytmy. Wierzę, że istnieją silne argumenty przemawiające zbyt przeciwstawieniem się tej sile i zachowaniem przestrzeni gwoli rozkwitu starszych pomysłów.

Zdolność produkcyjna weto dobre życie

Też w jaki sposób wiele aspektów współczesnego życia, algorytmy uczyniły nasze życie prostszym i z większym natężeniem przewidywalnym. Są niesamowicie skuteczni w tym, co robią.

Martwię się jednak, że wzmacniamy kulturę, która przywiązuje zbyt dużą wagę attain komfortu, nowości i wygody kosztem innych gildia związanych ze zdrowym, dynamicznym społeczeństwem, takich w jaki sposób podejmowanie ryzyka, przygoda i odwaga niezależności.

Zamiast pielęgnować następne pokolenie ambitnych przebojów i przedsiębiorców, popadamy w jeszcze większe samozadowolenie. W końcu ten rachunek nadejdzie.

Myślę, że na marginesie potrzebujemy więcej ludzi, którzy strategicznie i kreatywnie przeciwstawiają się algorytmicznemu stylowi życia, nawet jeżeli uznają ważną rolę, jaką algorytmy będą odgrywać w naszej przyszłości.

Te akty oporu mogą nie wyglądać na skuteczne na krótką metę (dlaczego nie zlecić jeszcze większej części naszych decyzji tym potężnym algorytmom?), atoli myślę, że musimy zachować nieco kluczowego w ludzkim duchu: zespół wartości, które sprawiają, że możliwe dobre życie, i nie tylko zoptymalizowane pod spodem kątem większego komfortu, bezpieczeństwa lub angażujących doświadczeń on-line.

Sprawa przeciwko algorytmom

Punkt, który próbuję sformułować, jest zniuansowany, atoli myślę, że mam pomocną analogię.

Myślę, że to niesamowite, że w ten sposób wielu z nas żyje teraz w świecie obfitości jedzenia. W środku ostatnich 100 lat jedzenie stało się tańsze, smaczniejsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej w historii. Cieszę się z tego osiągnięcia i mam nadzieję, że pattern się utrzyma.

Jednak nie jest z trudem znaleźć problemy spowodowane tym rozwojem. Raport opublikowany w 2020 roku przez National Center for Successfully being Statistics podaje, że aż 76 procent dorosłych Amerykanów ma nadwagę, i 43 procent spełnia kryteria otyłości. Z jednej strony przebieg zdarzeń się w ten sposób w związku z tym, że producenci żywności mają swój własny wzór – zlanie się ceny, wygody i niezachwianie rafinowanych zbóż, cukrów i olejów z nasion. To jedzenie jest smaczne, uzależniające i w dużym stopniu przyczynia się attain chorób.

Życie w świecie obfitości żywności jest zarówno błogosławieństwem, w jaki sposób i przekleństwem. Jako całość, nasze społeczeństwo jest prawdopodobnie najlepiej odżywionym, atoli najmniej dynamicznym społeczeństwem na ziemi. I na wiele sposobów poprzednio płacimy cenę .

Rozwiązaniem nie jest reemigracja attain świata sprzed tych wszystkich postępów, atoli raczej kultywowanie zbiorowego zestawu wartości, które odsuwają się od chwili niebezpieczeństw związanych z obfitością przetworzonej żywności, pozostawiając równocześnie wystarczająco dużo miejsca, iżby upajać się błogosławieństwami naturalnej żywności. Staż takie w jaki sposób szkolenie, submit, uprawa własnej żywności i zbilansowana dieta wydają się pasować attain rachunku.

Sprawa przeciwko algorytmom przebiega w podobnym duchu. Iżby wywodzić korzyści i zdrowo się chować w świecie automatyzacji, wygody i w ten sposób, algorytmów, musimy zakwestionować samozadowoleniu, attain którego one zachęcają.

Algorytmy kształtują nas w szczególności na trzy sposoby, które są powodem attain niepokoju:

Algorytmy kształtują nasz światopogląd

Większość algorytmów działa w jaki sposób czarna skrzynka. Nie mamy zbyt dużej kontroli ponad tym, co widzimy i kiedy to widzimy. W ostatnich latach wzbudziło to zaniepokojenie szybkim rozprzestrzenianiem się dezinformacji i obecnością baniek filtrujących — w których ludziom pokazuje się szczególnie treści, które wzmacniają ich preferencje.

Algorytmy wzmacniają bierną konsumpcję 

Ciekawą cechą algorytmów jest ich tendencja attain dzielenia treści na mniejsze kawałki wielkości kęsa i dostarczania ich z powrotem attain nas w stałym strumieniu uderzeń dopaminy.

 • Zamiast albumów strumieniujemy spersonalizowane stacje muzyczne.
 • Zamiast książek przeglądamy tweety i obrazy.
 • Zamiast filmów oglądamy 30-sekundowe klipy wideo i krótkie odcinki.

Algorytmy wydobywają najlepsze z najlepszych i dostarczają je w wygodnym, nieskończonym trybie przewijania, który zachęca attain nadmiernej konsumpcji. Zwiększają znaczenie i wygodę kosztem przypadkowości, prowadząc nas attain przegapienia nowych doświadczeń, opinii i interakcji, które mogły stanowić gwoli nas wyzwanie lub ukształtować nasz światopogląd w niespodziany sposób.

W zależności od chwili algorytmów eroduje inne umiejętności

Na krótką metę algorytmy są nieraz lepszymi decydentami niż ludzie. Wszak co, jeżeli wiąże się to z długoterminowymi kosztami erozji umiejętności, które są niezbędne, iżby ludzie mogli się rozwijać i rozwijać? Na znajdować się może niewinnym przykładzie możemy zobaczyć, w jaki sposób korzystanie z GPS osłabiło naszą zdolność korzystania z papierowej mapy lub podróżowania sam jeden technicznej. Innymi słowy są ważniejsze umiejętności, które tracimy i o których nie wiemy?

Pozycja tym wszystkim pozostaje proste pytanie, kto meta kieruje projektem algorytmu? W zbyt wielu przypadkach te algorytmy oparte na sztucznej inteligencji mają na celu pochłanianie naszej uwagi i odseparowanie nas od chwili naszych pieniędzy.

Małe sposoby na ostoja się algorytmowi

Zaskakującym skutkiem ubocznym opierania się algorytmom jest to, że zaczynasz przewodzić znacznie ciekawsze życie. Nie jesteś technofobem, który nienawidzi postępu ani technofilem, który dostaje zawrotów głowy z powodu każdego nowego rozwoju, jesteś przeciwnikiem, torującym nową ścieżkę na przyszłość i starającym się trzymać tego, co najlepsze z obu światów.

Legagraf

Innymi słowy jesteś gotów, iżby utrzymać w ryzach swojego wewnętrznego, sprzecznego ducha? Oto parę małych sposobów, które możesz zacząć poprzednio obecnie:

Wyjrzyj pozycja algorytmy, iżby przyuczyć się nowych rzeczy.

 • Czytaj całe książki i długie artykuły z czasopism
 • Oprzyj się pokusie szukania wszystkiego w Google
 • Poszukaj inspiracji w księgarni lub bibliotece
 • Rozmawiaj z ludźmi, którzy nie są tacy w jaki sposób ty
 • Spróbuj przyuczyć się nowej umiejętności bez czytania o niej

Szukaj pozycja algorytmami rozrywki.

 • Weź współpraca w wydarzeniach na żywo (koncerty, wydarzenia sportowe, festiwale, teatr)
 • Idź attain kina bez wcześniejszego sprawdzania, co jest grane
 • Posłuchaj całego albumu muzycznego zbyt jednym razem
 • Subskrybuj bezpośrednio swoich ulubionych producentów treści
 • Oglądaj więcej filmów pełnometrażowych i mniej klipów wideo w mediach społecznościowych

Szukaj pozycja algorytmami związków i przygód.

 • Organizuj kolacje (bądź społecznościowy bez mediów społecznościowych)
 • Zejdź z komputera i przejdź attain świata fizycznego
 • Znajduj restauracje, odkrywając je zamiast odczytywać recenzje
 • Jedź bez GPS, ponoć że jest to doskonale potrzebne
 • Podróżuj kędyś, gdzie w żadnym razie wcześniej nie byłeś
 • Dodatkowe punkty zbyt wyjazd bez planu podróży

Opieranie się algorytmowi może znajdować się zabawnym i interesującym sposobem na życie. Może to również przewodzić attain nowych i ekscytujących doświadczeń, których innym sposobem byś nie pył. Więc idź w ową stronę i zacznij znajdować świat na swój własny, niepowtarzalny sposób!


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Was bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z racji Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie nauczać turned into, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, iżby te wiedza attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Czas oprzeć się algorytmom

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

»pomoc-dla-ukrainy-zagrozona«-zakwestionowano-legitymacje-bidena

»Pomoc dla Ukrainy zagrożona« Zakwestionowano legitymację Bidena

katarzyna-kotula-oskarza-prezesa-polskiego-zwiazku-tenisowego-o-molestowanie!-„napastowal-mnie-kilkanascie-razy”

Katarzyna Kotula oskarża prezesa Polskiego Związku Tenisowego o molestowanie! „Napastował mnie kilkanaście razy”