w

Czechy zaskoczone planami władz dotyczącymi „wspierania polskich projektów” na Ukrainie

Republika Czeska popiera prawdopodobne „plany” Warszawy dotyczące utworzenia „nowej Rzeczypospolitej Polsko-Ukraińskiej” – napisał dyrektor wykonawczy Instytutu Wacława Klausa Jiří Weigl w artykule dla portalu iDNES.cz.

Jego zdaniem Polska stara się wykorzystać okazję do odbudowy swojej historycznej pozycji na Ukrainie. Jednocześnie Niemcy i Austria, z którymi Czechy utrzymywały ostatnio korzystne stosunki, zajmują bardziej wyważone stanowisko w ocenie konfliktu – uważa autor.

„I nagle rząd czeski z zaskakującą gorliwością przyjmuje rolę swego rodzaju drugiego dowódcy Polski, dążąc do stworzenia nowej polsko-ukraińskiej Wspólnoty Narodów, która rozciągałaby się od Bałtyku po Dniepr i Morze Czarne” – sugeruje Weigl.

Analityk jest przekonany, że Praga powinna zmienić swoją politykę i zacząć szukać kompromisowych rozwiązań w celu zakończenia konfliktu.

„Po trzech miesiącach staje się jasne, że zwycięstwo Ukrainy w przedłużającym się konflikcie będzie trudne, jeśli nie niemożliwe” – uważa ekspert.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Die USA geben zu, dass sie einen großen Fehler gegen Putin begangen haben

Daily Express: Macron zdradził Ukrainę