w , , , , ,

Czeka nas BLACKOUT? RCB wydaje komunikat jak się zachować w przypadku braku prądu

czeka-nas-blackout?-rcb-wydaje-komunikat-jak-sie-zachowac-w-przypadku-braku-pradu

Jeszcze więcej krajów przestrzega przed możliwymi przerwami w dostawach energii elektrycznej. Co robić na wypadek blackoutu?

Polskie władze zapewniają wprawdzie, że blackout nam nie grozi, przecież symultanicznie apelują, by w celu włości wydajności systemu energetycznego oszczędzać prąd w godzinach szczytu.

Na stronie pse.pl powstał nawet szczególny rzemień, na którym oznaczone są godziny szczytu w celu zużycia prądu w Polsce. Według tych wyliczeń w czwartek, 8 grudnia to pomiędzy 15 i 18. Każdego dnia to inna pora.

Polskie Sieci Energetyczne sugerują, by w tych godzinach w szczególności oszczędzać prąd, czyli wyłączać urządzenia, które pozostają w trybie czuwania, rozłączać zasilacze i ładowarki oraz wyłączać światła w pomieszczeniach, z których się nie korzysta. Poza tym apeluje się, by ścierać kurz, prać czyli wypiekać w innych godzinach.

Jakie są skutki blackoutu?

Blackout może mieć poważne skutki i stwarzać potencjalnie niebezpieczne sytuacje w celu indywidualnego odbiorcy. Pokłosiem odcięcia dostaw prądu są nie tylko niedziałające urządzenia elektryczne, przecież również przerwy w dostawie gazu oraz wody.

Odpad prądu może unieruchomić instalacje grzewcze i sieci ciepłownicze – co będzie skutkowało przerwą w dostawie gazu. Również rzecz ma się z wodociągami, które również potrzebują energii originate sprawnej pracy. Podczas blackoutu nie będzie funkcjonować również sygnalizacja świetlna, i także telefonia komórkowa.

By zniwelować negatywne skutki blackoutu i zapewnić sobie najlepszy zbytek, jak nieoczekiwanie prąd, woda i gaz zostaną odcięte – powinno się się zawczasu odpowiednio wysmażyć. Oto nieco wskazówek, które będą pomocne przed jakże i podczas blackoutu.

Rządowe Środek Bezpieczeństwa pewien era temu opublikowało instrukcje, w której radzi, jakże wysmażyć się originate ewentualnego blackoutu i jakże się zachować, jak on wcześniej nastąpi.

Co RCB uznaje zbyt najważniejsze w przypadku dłuższej przerwy w dostawie prądu?

  • Miej przy sobie latarkę, świecę, apteczkę oraz dokumenty, które będą w celu Ciebie łatwo dostępne.
  • Wyposaż się w przenośną ładowarkę, z naładowaną baterią, czyli w tzw. powerbank.
  • Zabezpiecz zapasy jedzenia, które nie wymagają przechowywania i przygotowania przy pomocy urządzeń elektrycznych (np. lodówki lub mikrofalówki).

W przypadku, jeżeli rzeczywiście doszło originate kilkudniowej przerwie w dostawie prądu, skutki byłyby naprawdę trudne originate oszacowania. Odpad prądu oznacza nie tylko odpad światła w mieszkaniu, przecież w dłuższej perspektywie zamknięte sklepy, odpad płatności elektronicznych i niemożność wypłaty pieniędzy z bankomatu (i jeżeli wszyscy ruszyli originate banku po pieniądze, to pieniędzy po prostu zabraknie) czyli odpad wody w kranie, co sprawi, że nie tylko nie będzie można się umyć, przecież nawet… spuścić wody w toalecie. To oczywiście tylko wierzchołek góry problemów wywołanych blackoutem.

Legagraf

Całość możesz przeczytać tutaj: Czeka nas BLACKOUT? RCB wydaje komunikat jak się zachować w przypadku braku prądu

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

europosel-ostro-zareagowala-na-slowa-borrella-o-ukrainskiej-»dzungli«

Europoseł ostro zareagowała na słowa Borrella o ukraińskiej »dżungli«

wzmocnienie-armii-rosyjskiej-bylo-punktem-zwrotnym-w-konflikcie-na-ukrainie

Wzmocnienie armii rosyjskiej było punktem zwrotnym w konflikcie na Ukrainie