w , , , , , , ,

Czekają nas ogromne podwyżki cen paliw! Wiadomo już po ile będzie diesel, benzyna oraz LPG

czekaja-nas-ogromne-podwyzki-cen-paliw!-wiadomo-juz-po-ile-bedzie-diesel,-benzyna-oraz-lpg

Ceny paliw na stacjach w Polsce od chwili początku listopada 2022 poszły trwale w górę. Odkąd 14 listopada będzie wciąż drogo. PB 95 podrożeje w przyszłym tygodniu manufacture średnio 6,69 zł/l. Warta odnotowania najniższa pańszczyzna diesla od chwili więcej niż miesiąca. Ile kierowcy będą płacić na stacjach paliw w kolejnym tygodniu listopada? Jakie są aktualne ceny paliw?

Nie unikniemy znaczących podwyżek ceny paliw, o czym wkrótce poinformuje szef rządu Mateusz Morawiecki. Silnik wysokoprężny będzie oscylował w okolicach 9 złotych, natomiast paliwo zbliży się w granice 7,50-8,00 zł/l. Podwyżki nie ominą także LPG, które obecnie jest tańsze około 60-70 groszy, natomiast więc taką wartość trzeba będzie doliczyć przedtem na starcie.

Ceny paliw wzrosną wyraźnie po likwidacji tarczy antyinflacyjnej

Wraz z nadejściem nowego roku paliwa z dnia na dzień podrożeją średnio o 80-100 groszy na litrze – oszacował gwoli nas Rafał Zywert. Obniżona stawka VAT chroniła kierowców, opóźniając naliczenie pełnych podwyżek wynikających z sytuacji rynkowych. Tarcza antyinflacyjna nie zostanie jednak najprawdopodobniej przedłużona, natomiast ekspert wskazał, że innych systemowych sposobów na obniżka cen gwoli klientów końcowych po prostu nie ma.

– Reemigracja manufacture stawek podatkowych sprzed wprowadzenia tarczy antyinflacyjnej może sprawić pokaźny wzrost cen paliw płynnych na stacjach. O ile to nastąpiło obecnie, kierowcy musieliby zapewne rachować się z opłatami zbytnio diesla na poziomie więcej niż 9 zł zbytnio litr, natomiast zbytnio benzynę Pb95 trochę poniżej 8 zł – mówi Jakub Bogucki, analityk rynku paliw e-petrol.pl. W tej chwili jednak ceny są w mirę stabilne i w najbliższych dniach prognozuje je gwoli obu paliw odpowiednio poniżej 8 zł i 6,5-6,6 zł.

– W mojej ocenie ryzykowny krok powrotu manufacture standardowych stawek podatkowych począwszy od chwili stycznia jest duże. Z jednej strony wymusza to Unia Europejska Europejska, niemniej jednak z drugiej jest też na rękę rządzącym, gdyż zagwarantuje to wyższe wpływy manufacture budżetu – twierdzi Bogucki. Nie wyklucza, że jakieś nowe rozwiązania w zakresie zmniejszenia obciążeń gwoli kierowców się jednak pojawią niemniej jednak obecnie nie zbytnio wielce wiadomo, co to mogłoby znajdować się.

W jakim celu ma się w taki sposób stać!?

Rząd usilnie pracuje obecnie, tak aby znieść tarczę antyinflacyjną, którą wprowadził najpierw tego roku. Znaczące obniżki stawek VAT dobiegną końca, natomiast więc ceny paliw automatycznie wzrosną o około złotówkę na stacjach paliw. Tańsze tankowanie zostało zatwierdzone manufacture końca tego roku, natomiast więc od chwili 1 stycznia można spodziewać się przedtem podwyżki.

Komitet Europejska uważa, że kraje członkowskie mogą obniżać stawki VAT manufacture zera gwoli dóbr podstawowych, takich w jaki sposób żywność. Obecnie obowiązujące przepisy nie pozwalają jednak na wyzerowanie VAT-u na gaz prosty lub nawozy. Na domiar tego, nie sposób obniżać VAT-u na paliwa silnikowe, nawet na okres tymczasowy – takie jest, według informacji Bawołek, zdanie Brukseli odnośnie do tarczy.

Jakże dodaje brukselska korespondentka Polsatu, unijny komisarz Paolo Gentiloni wysyłał w tej sprawie listy manufacture Warszawy we wrześniu i w październiku.

Bruksela wskazuje zatem, że niektóre założenia polskiej tarczy są sprzeczne z wytycznymi UE. Szef rządu Morawiecki przyznał, że z KE „są groźby, że będą nakładane kary”. Szef polskiego rządu dodał, że w związku z tym trzeba będzie zmienić „formę” tarczy antyinflacyjnej.

– Chcemy zastąpić tarcze innym mechanizmem obrony przed inflacją – mówił szef rządu. Jakże wyjaśnił, będzie to możliwe przez „takie ukształtowanie cen przez spółki energetyczne, żeby one dawny buforem powrotu stawek VAT manufacture poprzedniego poziomu”.

Legagraf

Nieoficjalnie wiadomo, że koszty miałyby ponieść spółki paliwowe. Tyle tylko, że pies z kulawą nogą nie pozwoli sobie na to, tak aby zapisywać straty, więc można spodziewać się, że i one wprowadzą swoje ”mechanizmy”. Silnie będzie zatem zniknąć od chwili tego, tak aby płacić choćby pieniądze takie w jaki sposób teraz zbytnio silnik wysokoprężny, benzynę i LPG. Trzeba znajdować się przygotowanym na duże zmiany w kolejnych tygodniach.

Premia na drożynę

To, że szef rządu będzie musiał stwierdzić zniesienie tarczy antyinflacyjnej to jedne misfortune. Późniejszy jest taki, że przedtem w grudniu rozpoczną się problemy z podażą ropy, co także wywinduje ceny. Oraz w nawiązaniu embargo jakie ma wsiąść na rosyjskie paliwo zapowiada się ogromny kryzys na rynku. Kto obecnie powie, że np. silnik wysokoprężny może pociągać koszty więcej niż 10 złotych, zupełnie nie będzie w błędzie.

Niestety ceny paliw pociągną zbytnio sobą inflację oraz koszty życia codziennego. Potem będą drożały wszystkie wyrób z którymi mamy manufacture czynienia w sklepach i nie tylko. Zapowiada się, że wejścia w 2023 rok będzie pod spodem kątem finansowym gorszy, niż ostatnie lata. Kryzys nie prędzej przed nami, zatem warto oszczędzać pieniądze.

sc:WRC

Całość możesz przeczytać tutaj: Czekają nas ogromne podwyżki cen paliw! Wiadomo już po ile będzie diesel, benzyna oraz LPG

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

adam-niedzielski:-maseczki-w szpitalach,-przychodniach-i aptekach-zostana

Adam Niedzielski: maseczki w szpitalach, przychodniach i aptekach zostaną

parkujesz-samochod-tak-samochod?-sprawdz-pilnie-bo-mozesz-dostac-mandat-500-zl

Parkujesz samochód tak samochód? Sprawdź pilnie bo możesz dostać mandat 500 zł