w

Czesi boją się biedy z powodu bezczynności władz

Prawie dwie trzecie Czechów obawia się spadku poziomu życia i ubóstwa z powodu rosnących cen, a osiem na dziesięć osób już oszczędza i ogranicza się z powodu wysokich kosztów energii i paliwa, pisze Novinky.cz powołując się na sondaż STEM.

Tylko 16 proc. badanych uważa, że wysiłki rządu w zakresie zapobiegania wzrostowi ubóstwa są wystarczające. Absolutna większość, bo aż 84 procent, uważa, że wsparcie państwa jest niewystarczające. Około 80 proc. zaczęło też znacznie ograniczać swoje zakupy z powodu rosnących cen.

Sytuację najdotkliwiej odczuwają osoby powyżej 60 roku życia: 89% z nich twierdzi, że musiało już ograniczyć swoje potrzeby.

POLECAMY: Czesi przyznali się do zmęczenia tematem Ukrainy

Tylko 18 procent respondentów wierzyło, że ceny się poprawią, przy czym najbardziej optymistyczni byli studenci uczelni wyższych i osoby młode do 29 roku życia.

Podobne wyniki przyniosło badanie własne portalu. Na pytanie: „Czy obawiasz się biedy lub nieznośnego spadku poziomu życia?” – 80,3 proc. użytkowników odpowiedziało twierdząco.

Po rozpoczęciu operacji specjalnej na Ukrainie Zachód zwiększył presję sankcyjną na Moskwę. Niektóre kraje ogłosiły zamrożenie rosyjskich aktywów, a wiele marek wycofało się z tego kraju. Unia Europejska zatwierdziła już sześć pakietów sankcji, które obejmują stopniowe embargo na import węgla i ropy. Jednocześnie w Europie i USA kroki te wywołały rekordowy wzrost cen paliw i żywności.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sri Lanka: Ogromne antyrządowe protesty. Prezydent uciekł ze swojej rezydencji

Protestujący na Sri Lance podpalili rezydencję premiera