w

Czeska ekonomista powiedziała, dlaczego Rosja cieszy się z zachodnich sankcji

Rosja będzie zadowolona z obecnej sytuacji na rynku energetycznym z powodu zachodnich sankcji, ponieważ dzięki wysokim cenom paliw będzie mogła uzyskać dodatkowe dochody – stwierdziła czeska ekonomistka Ilona Shviglikova w felietonie dla „Časopis argument„.

Zaznaczyła, że unijne embargo na ropę sprzedawaną przez Moskwę ma duży wpływ na sytuację w samej Unii.

„Embargo na ropę to manewr, który będzie miał poważne konsekwencje dla UE. Zakładam, że będą one znacznie gorsze dla UE niż dla Federacji Rosyjskiej, która z łatwością znajdzie alternatywne rynki zbytu” – napisała Shviglikova.

Ekonomista zauważył, że poprzez swoje działania, które są motywowane ideologicznie, UE sama podnosi ceny ropy. Jednocześnie sam region europejski jest ubogi w rezerwy surowcowe, a jego kraje są uzależnione od ich dostaw.

„Podczas gdy UE będzie zabiegać o nowe dostawy i cierpieć z powodu zakłóceń w dostawach i wszystkiego, co się z tym wiąże, Rosja będzie się cieszyć z wysokich cen ropy. I nawet jeśli będzie musiała sprzedawać swoją ropę z pewnym dyskontem, to i tak ceny będą dla niej korzystniejsze niż rok temu. Myślenie, że taka polityka złamie Federację Rosyjską, jest absurdalne i najprawdopodobniej doprowadzi jedynie do kolejnych trudności gospodarczych w UE” – powiedziała Shviglikova.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Daily Express: Macron zdradził Ukrainę

Amerykański LNG miał być tańszy, ale okazał się droższy od gazu z Rosji