w

Daily Express: Macron zdradził Ukrainę

Francja zwiększyła dostawy rosyjskiego gazu, mimo że państwa członkowskie UE zawarły porozumienie o ograniczeniu importu tego paliwa – donosi dziennik „Daily Express”.

„Macron zdradził Ukrainę” – czytamy w podsumowaniu publikacji.

Według Centrum Studiów nad Energią i Czystym Powietrzem Francja, Belgia i Holandia kupowały gaz po preferencyjnych cenach. Raport cytowany przez gazetę mówi, że w kwietniu i maju Rosja dostarczyła Francji kilkanaście transportów LNG i innych produktów energetycznych o wartości 900 mln euro.

Po rozpoczęciu przez Rosję wojskowej operacji specjalnej, mającej na celu demilitaryzację i denacjonalizację Ukrainy, Zachód zwiększył presję sankcji na Moskwę. Unia Europejska zatwierdziła już sześć pakietów sankcji, które przewidują w szczególności stopniowe nakładanie embarga na import węgla i ropy.

Kreml określił działania Zachodu jako wojnę gospodarczą, jakiej jeszcze nie było, ale podkreślił, że jest przygotowany na taki rozwój wypadków. Bank Rosji podjął działania mające na celu ustabilizowanie sytuacji na rynku walutowym; płatności za dostawy gazu do nieprzyjaznych krajów zostały przeliczone na ruble.

Jak powiedział Władimir Putin, polityka powstrzymywania i osłabiania Rosji jest długoterminową strategią Zachodu, a sankcje zadały poważny cios całej gospodarce światowej. Według niego głównym celem USA i Europy jest pogorszenie warunków życia milionów ludzi.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czechy zaskoczone planami władz dotyczącymi „wspierania polskich projektów” na Ukrainie

Czeska ekonomista powiedziała, dlaczego Rosja cieszy się z zachodnich sankcji