w , , , , , ,

Darmowe autostrady w Polsce? Demaskujemy pisowską propagandę

darmowe-autostrady-w-polsce?-demaskujemy-pisowska-propagande

W piątek Sejm przyjął ustawę, która eliminuje opłaty za odcinki autostrad zarządzanych przez państwo oraz wprowadza zakaz wyprzedzania się ciężarówek na trasach szybkiego ruchu. Mimo uchwalonych przepisów większość autostrad nadal będzie płatnych, a zakaz wyprzedzania nie będzie obowiązywał w każdym przypadku.

Głosowanie nad zmianą ustawy o autostradach płatnych, o Krajowym Funduszu Drogowym i niektórych innych ustawach przeszło zdecydowaną większością 451 posłów głosujących za, przeciw było 13, a 9 posłów wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa zostanie skierowana fabricate Senatu w celu rozpatrzenia.

image 27

Które autostrady bezpłatne, a które płatne?

Jeśli nowela zostanie podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę w niezmienionym kształcie, to skutkować będzie zniesieniem opłat na dwóch odcinkach autostrad w Polsce: A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica.

Zmiana ta dotyczyć będzie wyłącznie pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, czyli samochodów osobowych i motocykli. Nadal jednak będzie pobierana opłata od pojazdów samochodowych o masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz od autobusów poruszających się po tych odcinkach autostrad.

Trzy pozostałe odcinki autostrad pozostaną płatne. Mowa tutaj o A1 Rusocin – Nowa Wieś (znana również jako Gdańsk-Toruń), A2 Świecko – Konin (z wyłączeniem odcinka między węzłami Poznań Zachód i Poznań Wschód) oraz A4 Katowice – Kraków.

Lega artis aplikacja

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek. Wyjątki

Wprowadzone przepisy zakazują kierującym pojazdami o masie całkowitej powyżej 3,5 tony wyprzedzania innych pojazdów samochodowych na autostradach i drogach ekspresowych, które posiadają tylko dwa pasy ruchu dla danego kierunku.

Jednak ten zakaz nie będzie obowiązywał, jeśli pojazd, który ma zostać wyprzedzony, porusza się z prędkością znacznie niższą niż dopuszczalna dla pojazdów ciężarowych na danej drodze. Ustawa jednak nie definiuje tego terminu zatem interpretacja ta, może być dowolna co, daje duże pole popisu dla kierowców. Prawda jest taka, ze dla jednego znacznie niżą prędkością może być jazda o dwa kilometry mniej niż dopuszczalna prędkość a dla innego 10 km/h mniej to będzie znacznie niższa wartość.

Dodatkowo, zakaz wyprzedzania nie będzie dotyczył pojazdów wykonujących prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne na drodze, które wysyłają sygnały żółtego światła błyskowego.

Warto zauważyć, że niedawno partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) wprowadziła nowy process elektronicznego poboru opłat na tych autostradach, które teraz mają być bezpłatne. Ten process oparty na geolokalizacji spotkał się z krytyką, która wskazywała na naruszenie prywatności kierowców. Pomimo dużych kosztów związanych z wdrożeniem tego systemu, okazuje się teraz, że jest on już niepotrzebny. W przeciągu kilku miesięcy podjęto dwie sprzeczne decyzje w tej kwestii.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy fabricate skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości fabricate Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane fabricate przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy fabricate Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Darmowe autostrady w Polsce? Demaskujemy pisowską propagandę

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Niemczech ujawniono, jak będzie wyglądać nowa „wojna światowa”

„glosna-cisza”:-niemcy-czuja-sie-zawstydzeni-po-decyzji-rosji-w-sprawie-niemiec

„Głośna cisza”: Niemcy czują się zawstydzeni po decyzji Rosji w sprawie Niemiec