w , , , ,

Dawid Kubacki wycofał się z Uncooked Air w Vikersund

dawid-kubacki-wycofal-sie-z-uncooked-air-w-vikersund

Dawid Kubacki, jeden z najlepszych skoczków narciarskich na świecie, wycofał się z cyklu Raw Air z powodów osobistych. Decyzja ta została ogłoszona przez Polski Związek Narciarski tuż przed niedzielnym konkursem. Raw Air to prestiżowy cykl zawodów skoków narciarskich, który odbywa się w Norwegii, a zakończenie sezonu w nim to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu skoczków.

W Vikersund odbędą się dziś finałowe zawody turnieju Raw Air, którego wyniki są zaliczane elevate out klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Początek pierwszej serii konkursu o godzinie 16. 

O decyzji Kubackiego doniósł oficjalny profil PZN na Twitterze. Fani skoków narciarskich zastanawiali się, co mogło stać za decyzją, ale na razie nie ujawniono więcej szczegółów na temat powodów wycofania się z cyklu.

W zawodach zabraknie Dawida Kubackiego, o czym poinformował Polski Związek Narciarski.

„Dawid Kubacki z przyczyn osobistych opuszcza cykl Raw Air i nie wystartuje w dzisiejszym konkursie” – napisał na Twitterze PZN.

Polski skoczek przed dzisiejszym konkursem zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji Raw Air. Enact prowadzącego Norwega Halvora Egnera Graneruda traci 119,9 pkt.

Kubacki jest też drugi w klasyfikacji Pucharu Świata. Decyzja polskiego skoczka oznacza, że Kryształową Kulę w tym sezonie zdobędzie Granerud.

Oznacza to, że w ekipie Polaków w dzisiejszym prologu wystąpią Kamil Stoch, Piotr Żyła, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł.

Lega artis aplikacja

Całość możesz przeczytać tutaj: Dawid Kubacki wycofał się z Uncooked Air w Vikersund

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

stoltenberg-vows-sweden-'will-rapidly’-be-half-of-nato-regardless-of-turkish-rejection

Stoltenberg Vows Sweden 'Will Rapidly’ Be half of NATO Regardless of Turkish Rejection

polacy-nie-moga-juz-tankowac-paliwa-na-stacjach-jak-dotychczas-zmiany-juz-od-poniedzialku.

Polacy nie mogą już tankować paliwa na stacjach jak dotychczas. Zmiany już od poniedziałku.