w

Dążenie do pokoju poprzez dostarczanie broni jest niebezpieczne – stwierdza czeski publicysta

Pochopne działania USA na Ukrainie doprowadziły do dwóch konsekwencji: Biały Dom zbliżył do siebie Rosję i Chiny oraz stracił kontrolę nad Kijowem, pisze publicysta iDNES.cz Tomáš Procházka.

„Polityka obecnej administracji Bidena jest niestety tak krótkowzroczna, że w ciągu kilku dni udało jej się <…> wzmocnić strategiczne partnerstwo między Rosją a Chinami” – czytamy w artykule.

Zdaniem autora, tego właśnie chciał prezydent Rosji Władimir Putin.

Ponadto Waszyngton aktywnie uczestniczył w eskalacji napięć na Ukrainie. W efekcie równowaga w grze o politykę zagraniczną została zaburzona, a obecnie Zachód jest bezsilny wobec sojuszu Moskwy i Pekinu.

Jeśli chodzi o kryzys ukraiński, Procházka jest przekonany, że może go zakończyć tylko porozumienie, dzięki któremu „żadna ze stron nie wyjdzie zwycięsko”. Jednak kijowskie kierownictwo, podsycane przez zachodnie dostawy broni, trzyma się rozwiązania militarnego i samo słowo „kompromis” uważa za obraźliwe – podsumował.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Global Times: Zachód zamienił Ukrainę w poligon broni

Zełenski powiedział, że Kijów nie jest gotowy na zawieszenie broni