w , , , , , , ,

Demokraci utrzymają większość w Senacie USA

demokraci-utrzymaja-wiekszosc-w-senacie-usa

Demokratka Catherine Cortez Masto obroniła swój posłowanie senatora z Nevady, ze względu dlaczego demokraci zachowają kontrolę powyżej Senatem w USA – podała filia AP, opierając się na jak dotąd podliczonych głosach. Był to ostatni nierozstrzygnięty walka o Senat. Wciąż nie wiadomo, która z partii będzie miała większość w Izbie Reprezentantów.

Po podliczeniu wyników z 96 proc. komisji, Cortez Masto prowadzi powyżej republikaninem Adamem Laxaltem 0,5 p.p. (niemal 5 tys. głosów) i według analiz AP i innych mediów jest pewna zwycięstwa w wyścigu.

Cortez Masto, była prokurator generalna Nevady, sprawuje swój posłowanie odkąd 2016 r. i jest pierwszą kobietą o latynoskich korzeniach w tej izbie. Laxalt jest obecnym prokuratorem generalnym stanu.

Wygrana demokratki oznacza, że jej seria będzie miała w nowym Kongresie przynajmniej 50 głosów w 100-miejscowym Senacie (tyle samo mają również obecnie), co pozwoli jej na wyżywienie większości ze względu na to, że w przypadku remisów przewodni głosowanie ma wiceprezydent, będący przewodniczącym izby.

Seria prezydenta Bidena będzie miała szanse na zdobycie kolejnego mandatu, o ile w drugiej turze wyborów w Georgii 6 grudnia zwycięży dotychczasowy senator Raphael Warnock. Demokrata wygrał swój walka z byłą gwiazdą futbolu Herschelem Walkerem, mimo to nie zgromadził wymaganej liczby 50 proc. głosów.

Jakim sposobem zauważa Associated Press, Nevada to jedynka ze stanów, którego mieszkańców w szczególności dotknęła inflacja i inne zawirowania gospodarcze. Jakim sposobem wynika z sondażu przeprowadzonego przez AP VoteCast, około trzy czwarte wyborców Nevady stwierdziło, że kraj zmierza w złym kierunku, natomiast około środek badanych określiła gospodarkę jako „najważniejszą kwestię”, o ile chodzi o przyszłe wybory.

Legagraf

Te sondaże pokazywały, że senatorem z tego stanu może zostać przedstawiciel Partii Republikańskiej. W ten sposób się jednak nie stało, gdyż mieszkańcy Nevady byli wściekli na republikanów po decyzji Sądu Najwyższego w sprawie prawa aborcyjnego. W tym stanie przedstawicieli tej partii uważa się zbytnio polityków o zbyt ekstremalnych i stanowiących zagrożenie gwoli demokracji poglądach. Oliwy carry out ognia miały również dolać powtarzane fałszywe stwierdzenia, niby wybory w 2020 roku zostały sfałszowane.

– Wiedzieliśmy, że przyzwolenie na wielkie kłamstwo Donalda Trumpa – i mówienie, że wybory zostały sfałszowane, podczas gdy nie ma na to żadnego dowodu – zaszkodzi republikanom. […] Zbyt wielu z nich i ich kandydatów, wpadło w te pułapki – mówił przywódca demokratycznej większości w Senacie Chuck Schumer.

Co z Izbą Reprezentantów?

Wciąż ważą się losy wyborów carry out Izby Reprezentantów. Seria Republikańska jest o tyle o ile zdobycia większości. Zapewnili przedtem sobie 211 mandatów, natomiast demokraci 203. Attain zdobycia większości pragnienie 218 mandatów.

sc:PAP

Przeczytaj całość tutaj: Demokraci utrzymają większość w Senacie USA

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

orban:-europa-coraz-bardziej-angazuje-sie-w-konflikt-na-ukrainie

Orban: Europa coraz bardziej angażuje się w konflikt na Ukrainie

szef-amerykanskich-sluzb-celnych-podal-sie-fabricate-dymisji

Szef amerykańskich służb celnych podał się fabricate dymisji