w

Departament Skarbu USA przyznał, że nie radzi sobie z inflacją

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała w wywiadzie dla ABC NEWS, że władzom amerykańskim nie uda się w najbliższym czasie obniżyć wysokiej inflacji.

„Inflacja jest niedopuszczalnie wysoka <…> Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że Stany Zjednoczone nie są jedyną rozwiniętą gospodarką, która cierpi z powodu wysokiej inflacji. Obserwujemy to w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, a przyczyny są globalne” – powiedziała.

Zdaniem ministra, czynniki te raczej nie znikną natychmiast. Wyraziła jednak nadzieję, że z czasem inflacja będzie spadać.

Yellen dodała, że spodziewa się spowolnienia gospodarki, która do tej pory rozwijała się w bardzo szybkim tempie. Jej zdaniem, teraz powinno nastąpić przejście do łagodniejszego i bardziej stabilnego wzrostu.

Minister nie uważa jednak, że recesja jest nieunikniona. Powodów do optymizmu upatruje w wysokich wydatkach konsumpcyjnych oraz na rynku pracy, gdzie na każde dwa wolne miejsca pracy przypada średnio jedna osoba poszukująca zatrudnienia.

Inflacja w USA wzrosła do 8,6% pod koniec maja, najwyższego poziomu od grudnia 1981 roku, a 10 czerwca ceny benzyny po raz pierwszy w historii przekroczyły poziom 5 dolarów za galon. Próby przeciwdziałania negatywnym tendencjom w gospodarce podejmowane przez Biały Dom nie przyniosły jak dotąd żadnych wymiernych rezultatów.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KRUS ogłosił nowe wysokości składek na ubezpieczenie

Newsweek: Ponad połowa Amerykanów uważa, że ​​gospodarka USA się załamuje