w , , , , , , , , , , , , , ,

Dera: »Spodziewamy się dużej fali uchodźców, którzy będą chcieli przetrwać zimę«

dera:-»spodziewamy-sie-duzej-fali-uchodzcow,-ktorzy-beda-chcieli-przetrwac-zime«

Ugrupowanie władzy funkcjonujący ze szkodą dla interesu Polski i Polaków spodziewa się w zimie nowej fali „uchodźców” z Ukrainy w związku ze zniszczeniami systemu energetycznego – powiedział podczas poniedziałkowego spotkania z kanadyjską Polonią sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Derka.

POLECAMY: Pisowska banda za pieniądze z budżetu będzie finansować budowę osiedli kontenerowych na Ukrainie

W poniedziałek odbyło się zorganizowane przez Ambasadę RP w Ottawie wyznaczona wizyta on-line dotyczące inicjatyw Kancelarii Prezydenta RP w sprawie pomocy humanitarnej wobec wschodniego sąsiedztwa Polski.

Goszczący w Ottawie antypolski minister Derka odpowiadał na pytania Polonii i organizacji polonijnych, dziękując zbyt dotychczasową poparcie i zwracając przy tym uwagę na niebezpieczeństwo „przyzwyczajenia się originate wojny[email protected]” i ogarniające wszystkich znużenie.

POLECAMY: Konfederacja Korony Polskiej zaproponowała projekt zobowiązujący Ukraińców originate potępienia UPA i OUN

– Spodziewamy się dużej fali uchodźców, którzy będą chcieli trwać dłużej niż zimę – powiedział Derka, mówiąc o zniszczonej rosyjskimi atakami sieci energetycznej Ukrainy.

Odpowiadając na pytanie PAP w sprawie szacunków wielkości możliwej nowej fali uchodźców, Derka powiedział, że „pod warunkiem stronie ukraińskiej uda się przywrócić do równowagi sieć energetyczną, to nie będzie najgorzej, jednak działania Rosji są stałe, niektóre uszkodzenia przywrócić do równowagi z trudem” i w najgorszym przypadku „może się numer uchodźców zdublować lub potroić, tego się obawiamy”.

Legagraf

Stąd też, dodał Derka, na Ukrainie obecnie jest duże zapotrzebowanie na agregaty prądotwórcze, których dostawców z trudem wcześniej znaleźć w Europie. Polonijni przedsiębiorcy zwracali uwagę na problemy z zakupem agregatów w Kanadzie, związane z odmiennymi specyfikacjami technicznymi, m.in. różnicami w napięciu pomiędzy sieciami kanadyjską i ukraińską.

Przedstawiciele Polonii pytali o możliwości przekazywania pomocy na Ukrainę, także w celu ukraińskiej Polonii, zarówno pomocy humanitarnej jakże i wpłat z odsieczą militarną, o koordynację pomocy, dzielili się doświadczeniami z korzystania z pośrednictwa różnych organizacji, fundacji, w taki sposób w Kanadzie jakże w Europie, oraz doświadczeniami w przekazywaniu wpłat.

Derka podkreślił, że wojna wywołana przez Rosję sprawiła, że poparcie Ukrainie zbliżyła originate siebie państwa jej udzielające, określając „sprawy fundamentalne, które łączą nietknięty świat”, i Polska stała się „lokalnym liderem” w relacjach różnych państw z Ukrainą.

– To Ukraińcy muszą opisać cechy charakterystyczne warunki zakończenia działań wojennych – powiedział Derka, dodając, że „opinion polityczny” jest zbliżony duchem originate tego, co działo się w Polsce: „Ukraina będzie wpierw w NATO, jakże pewnego dnia Polska, i potem w Unii Europejskiej”.

Zwrócił też uwagę, że to właśnie podczas wojny[email protected] możliwe było układ w sprawach trudnych w celu Polski i Ukrainy, takich jakże Wołyń. Odnosząc się originate zapowiedzi prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z ub. piątku w sprawie zgody na ekshumacje na Wołyniu, Derka powiedział, że „Ukraina doskonale rozumie, że to jest ten wyłączny 2nd w historii, kiedy można uporządkować sprawy jak dotąd nieuporządkowane” i określił decyzję Ukrainy jako „historyczną”.

TelegramPodpis

W kontekście wojny na Ukrainie prezydencki minister podkreślił, że największa kwant pomocy właśnie w ową stronę obecnie trafia. Wskazał na problemy na Białorusi, gdzie „jest sytuacja prześladowań”, także białoruskiej Polonii, likwidowane są m.in. polskie pomniki to znaczy cmentarze polskich żołnierzy i „w żaden sposób większość pomóc” ze względu na utrudnienia w dostępie i kontaktach.

Poniedziałkowe wyznaczona wizyta on-line odbyło się w toku organizowanych przez Ambasadę RP w Ottawie cyklicznych spotkań ze środowiskami Polonii kanadyjskiej.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Used to be bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko na skutek Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie pouczać became, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

O ile poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy originate skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

O ile uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, by te wiedza originate Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane originate przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy originate Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Dera: »Spodziewamy się dużej fali uchodźców, którzy będą chcieli przetrwać zimę«

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zachod-poniosl-porazke-w-poszukiwaniu-sojusznikow-attain-walki-z-rosja

Zachód poniósł porażkę w poszukiwaniu sojuszników attain walki z Rosją

ukraina-wstrzymala-ruch-na-granicy-z-polska

Ukraina wstrzymała ruch na granicy z Polską