w

Dezinformacja i propaganda to zadanie Dworczyka. Winni nieudolności wszyscy tylko nie PiS

Cały świat zmaga się z konsekwencjami „wojny na Ukrainie, którą wywołał Władimir Putin, w tym wysoką inflacją; najbliższe miesiące na pewno będą stanowiły wyzwanie dla wszystkich – twierdził w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef KPRM w Radiu Plus pytany o kwestię wysokiej inflacji, powiedział, że nie tylko Polska ale cały świat zmaga się z konsekwencjami „wojny” (*) na Ukrainie, którą wywołał Władimir Putin. – Jedną z tych negatywnych konsekwencji są problemy gospodarcze, w tym właśnie inflacja – twierdził minister. Zapewnił, że rząd warszawski podejmuje szereg działań, aby łagodzić skutki tej wojny dla obywateli.

Na uwagę, że inflacja przekracza wzrost płac, Dworczyk powiedział, że „my mówimy od początku, że Polacy będą odczuwać skutki „wojny”, którą wywołał Władimir Putin”. – To nie jest tak, że przejdziemy suchą stopą przez ten czas wojenny. Będziemy odczuwać to w naszych portfelach, będziemy odczuwać to na szereg różnych sposobów. Wojna ma swoje konsekwencje – grzmiał.

– Skończył się niestety czas, w którym było miło, lekko i przyjemnie, i to dotyczy całego świata. Skończyły się czasy, kiedy interesowaliśmy się wyłącznie tym, ile wzrośnie PKB, jakie będą podwyżki płac. Dzisiaj surowce są drogie, dzisiaj mamy kryzys gospodarczy, kryzys inflacyjny. To są wszystko konsekwencje wojny na Ukrainie, którą Władimir Putin wywołał – twierdził Dworczyk.

POLECAMY: Kaczyński pomimo uprawianej propagandy przyznał się, że obecna inflacja to wina działań nieudolnej władzy

Jak dodał, jedyną drogą, by zmienić tę sytuację – poza działaniami gospodarczymi – jest jak najszybsze doprowadzenie do zakończenia tej wojny.

Dopytywany, czy mamy się szykować na coraz gorszą rzeczywistość, Dworczyk odparł: „Mamy się szykować na to, że najbliższe miesiące na pewno będą stanowiły wyzwanie dla wszystkich, nie tylko dla rządu, ale dla wszystkich obywateli”.

– Będziemy cały czas zmagać się z wysokimi cenami, będziemy cały czas zmagać się z inflacją. Rząd podejmuje szereg działań, żeby łagodzić skutki wojny, którą wywołała Rosja, ale na pewno te skutki będą odczuwalne, z resztą już są odczuwalne dla Polaków – dodał.

Warto w tym miejscu dodać, że wypowiedź Dworczyka należy zaliczyć do katalogu wypowiedzi dezinformacyjnych. Powodem obecnej inflacji między innymi pomoc przyznana przedsiębiorcom w czasie pseudo pandemii w postaci tarcz antykryzysowych. Na całokształt obecnej sytuacji wpływ oczywiście, ma również wszelakie rozdawnictwo, jakie pisowski rząd uprawia od początku sprawowania władzy, a także coraz większe wydatki administracyjne i zupełny brak cięcia tych kosztów.

„Wojna Putina” na podstawie jakiej partia próbuje ukryć swoją nieudolność i szkodę wyrządzoną narodowi w świetle zasad ekonomii nie mogła dać tak szybkiego wzrostu inflacji. Oczywiście konflikt zbrojny trwający od ponad 8 lat na terenie Ukrainy z eskalacją od 24 lutego pogorszył sytuację gospodarczą jednak jego skutki oraz bezpodstawnego przyznania uprawnień do świadczeń socjalnym wysiedleńcom z Ukrainy Polacy odczują w 4 kwartale br.

POLECAMY: Kto ponosi winę za problemy gospodarcze Polski PiS czy Putin – WYJAŚNIAMY

WYJAŚNIENIE (*): w całej akcji propagandowej uprawianej przez rząd PiS podnieść należy, że na terenie Ukrainy nie ma żądnej wojny, ponieważ ani Ukraina, ani też Rosja jej sobie nie wypowiedziały. Tym samym rozpowszechnianą informację przez media o rzekomej wojnie na terenie Ukrainy należy uznać za dezinformację.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak donoszą media, Biden płacił swojemu synowi Hunterowi za eskortę

Posłanka Zielińska z PiS nie zwolniła swojej asystentki pomimo, że jest ona oskarżona o fałszerstwo dokumentów i pieczęci sądu