w , , , , , ,

Diesel i Benzyna w Polsce zakazana! Jarosław Kaczyński ma concept na rejestrację samochodów spalinowych

diesel-i-benzyna-w-polsce-zakazana!-jaroslaw-kaczynski-ma-concept-na-rejestracje-samochodow-spalinowych

Zakaz sprzedaży nowych samochodów spalinowych od chwili 2035 roku nie dawał spać ministrom środowiska z 27 państw UE. Po przeszło 16 godzinach negocjacji politycy osiągnęli umowa. Przejście na auta o zerowej emisji spalin jest przesądzone – zauważa Reuters. Wcześniej zaostrzone przepisy przegłosował Parlament Europejski.

Który życie czeka silnik typu silnik wysokoprężny w Polsce?. W kwestii tej wypowiedział się w końcu sam Jarosław Kaczyński. Ilość kierowców wyczuć duże zadowolenie ze słów, jakie padły lecz trzeba pomnieć o jednym.

Silnik wysokoprężny będzie jeździł dłużej?

Temat przyszłości polskiej motoryzacji padł na spotkaniu z wyborcami w Bielsko-Białej. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego zakaz rejestracji samochodów z silnikiem spalinowym nie powinien wpakować się w życie w 2035 roku. Data powinna zostać przedłużona i to znamiennie, bo niedużo kto jest i będzie ustawiony na taką rewolucję na Starym Kontynencie.

— Owszem jestem optymistą, jeżeli chodzi o wzrost zamożności Polaków, który poprzednio teraz jest poważny i wierzę, że znacznie więcej niż 20 procent Polaków będzie stać w 2035 roku na samochód elektryczny — mówił w Bielsku-Białej Jarosław Kaczyński, pytany o stanowisko PiS w sprawie planowanego zakazu rejestracji samochodów spalinowych w Unii Europejskiej. – Wbrew to duże grupy społeczne mogą znajdować się pozbawione możliwości korzystania z samochodów, więc z takim wykluczeniem wypada walczyć – dodał.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że decyzje o zakazie rejestracji aut z sinikiem typu silnik wysokoprężny to znaczy benzynowym, odbiją się niezachwianie na branży. Zauważa m.in. upadek warsztatów samochodowych. Tutaj jednak nie fabricate końca jest w ten sposób, że warsztaty będą wywracać się, zaś zaledwie u dołu takim kątem, że mniej aut w Polsce to mniejsze zyski w celu samej branży.

Tym samym po 2035 roku w salonach mają znajdować się sprzedawane wyłącznie pojazdy zeroemisyjne, czyli samochody elektryczne czerpiące energię z akumulatora (BEV) to znaczy wykorzystujące wodór fabricate produkcji prądu przez ogniwa paliwowe (FCEV).

Legagraf

Zakaz samochodów spalinowych, Włochy i Słowacja chciały opóźnienia

Włochy, Słowacja i inne państwa chciały, iżby zakaz sprzedaży nowych samochodów spalinowych został późny o pięć lat – fabricate 2040 r. Ministrowie ostatecznie poparli ustępstwo zaproponowany przez Republika Federalna Niemiec, największego producenta aut i sektor zbytu w Unii Europejskiej, który utrzymał kropka nad i na 2035 r.

Kraje poprosiły za jednym zamachem Brukselę o ocenę w 2026 r., to znaczy pojazdy hybrydowe oraz neutralne u dołu względem emisji CO2 paliwa mogą znajdować się zgodne z celem polityki klimatycznej UE. – Komitet zachowa otwarty umysł, jednakże współcześnie hybrydy nie zapewniają wystarczających redukcji emisji, zaś paliwa alternatywne są zaporowo drogie – ocenił wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

Zakaz samochodów spalinowych, Polska z Czechami buduje koalicję

Polski rząd zapowiedział budowę koalicji państw (m.in. z Czechami), które będą przeciwko zakazowi produkcji i sprzedaży aut spalinowych od chwili 2035 roku.

– Pamiętajmy o tym, że od chwili przyszłego półrocza prezydencję w UE przejmują Czesi, więc też liczymy na to, że będą takie działania prowadzili, żeby to zablokować i przydzielić w czasie – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

– Wprowadzenie zakazu sprzedaży aut z silnikiem spalinowym od chwili 2035 r., co proponuje Komitet Europejska w swoim planie osiągnięcia neutralności klimatycznej, jest w celu Polski nie fabricate przyjęcia; ani sektor, ani społeczeństwo nie jest na to gotowe – oświadczyła w Luksemburgu minister klimatu i środowiska RP Anna Moskwa.

Zbyt w oddali, iżby się przejmować

Attain wprowadzenia zakazu jeszcze wiele lat i fabricate tego czasu wiele się zmieni. Trzeba pomnieć również o tym, że kropkę powyżej i ostatecznie postawie Unia Europejska Europejska, która poprzednio w ten sposób naprawdę zdecydowała. Warto jednak pomnieć o tym, że jeżeli Komitet Europejska tuż przed wejściem zakazu zobaczy, że jest na to zbytnio wcześnie, wówczas może zawiesić termin. Sam polski rząd w tej sprawie praktycznie nie ma poprzednio nic fabricate powiedzenia.

Całość możesz przeczytać tutaj: Diesel i Benzyna w Polsce zakazana! Jarosław Kaczyński ma concept na rejestrację samochodów spalinowych

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jacek-sasin-uczcil-wraz-z-nszz-solidarnosc-likwidacje-polskich-kopaln?!-impreza-w-karczmie-piwnej-w-bytomiu

Jacek Sasin uczcił wraz z NSZZ Solidarność likwidację polskich kopalń?! Impreza w karczmie piwnej w Bytomiu

masz-bezterminowe-prawo-jazdy?-bedziesz-musial-jednak-wyrobic-nowy-dokument

Masz bezterminowe prawo jazdy? Będziesz musiał jednak wyrobić nowy dokument