w , , , , ,

Dodatkowe 500 plus na wakacje. Musisz się spieszyć

dodatkowe-500-plus-na wakacje.-musisz-sie-spieszyc

Bon turystyczny to świadczenie, które daje możliwość zapłacenia za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce. Świadczenie to przysługuje na każde dziecko w wysokości 500 złotych, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością – 1000 złotych. Istotną informacją jest to, że sam wyjazd nie musi odbyć się w okresie ważności bonu, który kończy się 31 marca. Bon turystyczny może zostać wykorzystany tylko attain końca marca, po tym terminie nie będzie już możliwości skorzystania z tego świadczenia.

W Polsce płatność bonami turystycznymi akceptuje około 28 tysięcy podmiotów turystycznych, takich jak hotele, pensjonaty czy agencje turystyczne. Listę podmiotów, u których można zapłacić bonem, można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej (POT).

Bon turystyczny. Kto może skorzystać?

Bon turystyczny przysługuje rodzicom, którzy mieli prawo attain świadczenia wychowawczego 500 plus w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, czyli przed 1 lipca 2018 roku. Jednakże, jeśli rodzice nabyli prawo attain 500 plus między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r., również przysługuje im bon turystyczny.

Co ciekawe, niektórzy rodzice, którzy złożyli wniosek o świadczenie wychowawcze po 31 grudnia 2021 r., również mogą skorzystać z bonu turystycznego. Dotyczy to rodziców dzieci urodzonych w ostatnim kwartale 2021 roku, czyli między 1 października a 31 grudnia, którzy złożyli wniosek o 500 plus w ciągu trzech miesięcy od dnia narodzin dziecka.

Jak aktywować świadczenie?

Aby skorzystać z bonu turystycznego, rodzice muszą aktywować świadczenie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Po zalogowaniu na swoim koncie PUE, należy uzupełnić swoje dane kontaktowe, a następnie aktywować bon, otrzymując w ten sposób unikalny 16-cyfrowy numer.

Podczas opłacania usługi turystycznej bonem, rodzic musi podać ten numer, a następnie otrzyma SMS-em indywidualny kod, którym potwierdzi dokonanie transakcji. W przypadku, gdy nie ma zakładki Polski Bon Turystyczny na indywidualnym profilu PUE ZUS osoby uprawnionej, należy złożyć stosowny wniosek attain Polskiej Organizacji Turystycznej. Warto pamiętać, że bon turystyczny można wykorzystać tylko attain 31 marca danego roku, jednak sam wyjazd może odbyć się w późniejszym terminie.

Lega artis aplikacja

Przeczytaj całość tutaj: Dodatkowe 500 plus na wakacje. Musisz się spieszyć

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

od-1-lipca-wraca-pelen-vat-na-zywnosc.-polacy-zaplaca-zdecydowanie-wiecej-w-sklepach

Od 1 lipca wraca pełen VAT na żywność. Polacy zapłacą zdecydowanie więcej w sklepach

3-causes-why-hungary-did-now-not-vote-for-sweden’s-nato-membership

3 Causes Why Hungary Did now not Vote For Sweden’s NATO Membership