w , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dolnośląski program dopłat za zatrudnienie Ukraińca narusza prawo pracy

dolnoslaski-program-doplat-za-zatrudnienie-ukrainca-narusza-prawo-pracy

Polscy pracownicy dyskryminowani we własnym kraju poprzez robienie ich mniej konkurencyjnymi. Pracodawcy dostają różnego rodzaju dopłaty na pracowników z Ukrainy, w tym attain ich pensji. To jest zaplanowana, zorganizowana i bezwzględnie prowadzona akcja antypolska! Wołyń w białych rękawiczkach!

POLECAMY: Uchodźca zarobi dwa razy więcej niż Polak, pracując mniej

Stowarzyszenie Discussion board Aktywności Lokalnej, Fundacja Razem, Dolnośląscy Pracodawcy oraz Powiatowe Urzędy Pracy w Kłodzku i Ząbkowicach Śląskich realizują projekt „Nowa Szansa” – wsparcie dla obywateli Ukrainy uciekających przed wojną oraz pracodawców. Program przewiduje dopłaty i doposażenia stanowisk pracy dla obywateli Ukrainy. Program ten wątpienia dyskryminuje Polaków co stanowi poważne naruszenia prawa pracy. W przypadku, gdy Polak rekrutujący attain takiego zakładu spotka się podczas procesu rekrutacji z:

  • zatrudnieniem attain pracy Ukraińca z jego narodowości, które dają mu dodatkowe granty wynikające z ogłoszonego programu,

lub

  • gdy w ogłoszeniu o naborze attain pracy znajduje się informacja o zatrudnieniu tylko Ukraińców,

w świetle przepisów prawa pracy, takie kryteria oznaczają niedozwoloną dyskryminację i są zakazane.

Postanowienia dotyczące nierównego traktowania znajdziemy w artwork. 183a 1 Kodeksu pracy (Okay.p.). Mówi on, że pracodawca jest zobowiązany attain równego traktowania kandydatów attain pracy i niedyskryminowania ich m.in. ze względu na płeć, wiek, wyznanie, przekonania polityczne, orientację seksualną czy też niepełnosprawność. Warto również w tym miejscu dodać, że zakaz dyskryminacji, o jakim mowa powyżej obowiązuje już na etapie nawiązywania stosunku pracy, a więc dotyczy wszystkich faz rekrutacji, w tym najwcześniejszej  z nich – ogłoszenia o pracę.

PrawoCodnia 1

Warto wiedzieć, że jeśli pracodawca naruszy w stosunku attain nas zakaz równego traktowania podczas procesu rekrutacji osoby takie, mają prawo attain odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę. Kodeks pracy nie określa maksymalnej wysokości takiego odszkodowania – zostaje ono dokładnie ustalone przez sąd pracy, stosownie attain okoliczności danej sprawy.

Z przysługującymi nam uprawnieniami możemy zapoznać się poprzez lekturę Kodeksu Pracy. Istnieje również możliwość zamówienia w naszej kancelarii fachowej porady prawnej na ten temat. W tym celu należy skontaktować się z nami, pisząc wiadomość na adres: [email protected]legaartis.pl

325690747 678227370758400 1840912574841787703 n

W ramach dyskryminującego Polaków projektu pracodawcom zaoferowano:

  • możliwość przyjęcia obywateli Ukrainy uciekających przed wojną na 3-miesięczny staż zawodowy,
  • możliwość doposażenia stanowiska pracy tworzonego dla obywatela Ukrainy w wysokości 26.000 złotych netto (bez VAT),
  • możliwość doposażenia stanowiska pracy tworzonego dla obywatela Ukrainy w wysokości 26.000 złotych netto (bez VAT) oraz dopłatę attain wynagrodzenia przez okres 6 miesięcy w kwocie 1.250 złotych miesięcznie (wówczas łączne wsparcie wynosi około 33500 złotych).

Launch programu przewidziano na przełomie stycznia i lutego br.

Lega artis aplikacja

Z regulaminu projektu wynika, że program jest skierowany attain Ukraińców posiadających numer PESEL, zameldowanych na Dolnym Śląsku, którzy przyjechali attain Polski po 24 lutego 2022 roku. W programie mogą wziąć udział osoby w wieku 30 – 72 lat.

Organizator programu podkreślił, że projekt jest współfinansowany ze środków państwowych, unijnych oraz samorządowych.

TelegramPodpis

Niniejszy artykuł stanowi formę porady prawnej expert bono i ma na celu edukację prawną obywateli RP. Artykuł ten nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Czytelniku, pamiętaj, że artykuł ten nie zastąpi standardowej porady prawnej. W przypadku pojawienia się problemu prawnego o podobnym charakterze lub z innej dziedziny prawa zapraszamy attain skorzystania z naszych usług prawnych.

Nasza Kancelaria świadczy usługi prawne w zakresie każdej dziedziny prawnej. Jeśli poszukujecie Państwo prawnika, zapraszamy attain kontaktu z naszą Kancelarią pod nr tel. 579636527, lub poprzez formularz kontaktowy, jaki znajduje się na naszej stronie głównej.

Świadczymy usługi prawne również drogą on-line. Informujemy, że porady prawne nie są udzielane expert bono.

Opracowano przez: Zespół LEGA ARTIS

Polecamy inne nasze publikacje w zakresie zmian prawnych. Aby wejść w zakładkę „Prawo co dnia” kliknij poniższy obrazek.

PrawoCodnia 1

Podstawa prawna:

  • artwork. 183a 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst jedn. Dz.U.2022.1510 t.j. z dnia 2022.07.19)

Całość możesz przeczytać tutaj: Dolnośląski program dopłat za zatrudnienie Ukraińca narusza prawo pracy

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ukraine-on-a-'nato-mission’-as-de-facto-member:-ukrainian-protection-chief

Ukraine On A 'NATO Mission’ As De Facto Member: Ukrainian Protection Chief

chorwacki-prezydent-ujawnia-prawdziwy-cel-usa-na-ukrainie

Chorwacki prezydent ujawnia prawdziwy cel USA na Ukrainie