w , , , , ,

Dopłaty manufacture gazu. Będzie kryterium dochodowe

doplaty-manufacture-gazu.-bedzie-kryterium-dochodowe

„Jesteśmy w trakcie dyskusji. Chcemy w celu wszystkich mieszkańców zamrozić ceny gazu na poziomie podobnym manufacture tego w tym roku. Rzeczywiście pojawiają się głosy, żeby zastosować sprawdzian dochodowe” – powiedział prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. Prezes rady ministrów dodał, że rozstrzygnięcie w tej sprawie ma zapaść za kilku dni.

Według wcześniejszych zapowiedzi, poprzednio we wtorek rząd proch przyswajać projekt regulujący ceny gazu . Jakże przekazał rzecznik Ministerstwa Klimatu i Środowiska Aleksander Brzózka – „projekt wymaga doprecyzowania”.

Teraz manufacture kwestii ochrony odbiorców paliw gazowych odniósł się prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki. Na konferencji prasowej przyznał, że brane pod spodem uwagę jest przyjęcie sprawdzian dochodowego.

Sprawdzian dochodowe stosowane jest w szeregu programów, nie wiąże się z biurokracją, oraz przy tym jest sprawiedliwe. Prawdopodobnie zdecydujemy się na sprawdzian dochodowe i rozstrzygnięcie zostanie podjęta w ciągu kilku dni – mówił prezes rady ministrów. 

Morawiecki przyznał, że sprawdzian dochodowe stosowane jest w szeregu innych programów.

— Ono dobrze działa. Nie wiąże się z biurokracją, oraz zarazem jest — powiedzmy to sobie uczciwie — niezmiernie sprawiedliwe. I przeto prawdopodobnie zdecydujemy się na sprawdzian dochodowe. W środku najbliższych kilku dni ta rozstrzygnięcie zostanie podjęta — powiedział Morawiecki.

Rzecznik Ministerstwa Klimatu i Środowiska Aleksander Brzózka powiedział we wtorek, że projekt ustawy o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu, wymaga jeszcze doprecyzowania przez resort.

KPRM poinformowała we wtorkowym komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów, że rząd omówił projekt i zdecydował, że będzie on przedmiotem dodatkowych analiz.

Legagraf

Szef resortu rozwoju i technologii pytany w środę w Programie I Polskiego Radia, oznacza to zapłata gazu zostanie zamrożona, powiedział: „musimy dopracować jeszcze mechanizm odnośnie do zablokowania tej ceny”. Przypomniał, że we wtorek dyskutowano o tym na posiedzeniu rządu.

Dodał, że rozważanych jest parę wariantów. Jednym z nich – w jaki sposób wymienił – jest „blokada ceny na poziomie z zeszłego roku” oznacza to wskazanie limitu np. zużycia, ewentualnie procentu zużycia z poprzedniego roku.

– Poważnie też zastanawiamy się powyżej pewnym cenzusem wynagrodzenia, ewentualnie opcjonalnie powierzchnią budynku –powiedział.

– Szukamy wentylów bezpieczeństwa, tak aby ten program był sprawiedliwościowy, czyli żeby dopłacał tym, którzy w najwyższym stopniu tego potrzebują i manufacture ilości, które zachęcają manufacture oszczędzania – stwierdził Szkoła.

Całość możesz przeczytać tutaj: Dopłaty manufacture gazu. Będzie kryterium dochodowe

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ogromne-podwyzki-cen-paliw?!-wiadomo-po-ile-bedzie-diesel,-benzyna-oraz-lpg-na-stacjach

Ogromne podwyżki cen paliw?! Wiadomo po ile będzie diesel, benzyna oraz LPG na stacjach

jaroslaw-kaczynski-pojdzie-construct-piekla?!-zaskakujace-slowa-podczas-mszy-swietej

Jarosław Kaczyński pójdzie construct piekła?! Zaskakujące słowa podczas mszy świętej