w

Doradca Bidena potajemnie odwiedził Kijów i spotkał się z Zełenskim – donosiły media

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan przybył do Kijowa z niezapowiedzianą wizytą – podał Bloomberg, powołując się na źródła dysponujące wiedzą.

Jak podaje agencja, urzędnik Białego Domu odbył w stolicy Ukrainy spotkanie z Wołodymyrem Zelenskim i szefem jego biura Andrijem Jermakiem.
Administracja Joe Bidena potwierdziła później tę informację.

„Doradca Sullivan spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, szefem kancelarii prezydenta Andrijem Jermakiem, ministrem obrony Ołeksijem Reznikowem i innymi osobami, by powtórzyć niezachwiane poparcie narodu ukraińskiego dla USA w obronie jego suwerenności” – podał Biały Dom po wizycie.

Jak zaznaczono, Sullivan poinformował ukraińskie kierownictwo o nowym pakiecie pomocy wojskowej o wartości 400 mln dolarów, a także potwierdził zamiar dalszego udzielania Kijowowi wsparcia gospodarczego i humanitarnego.

W związku z eskalacją konfliktu zbrojnego na Ukrainie, USA i ich sojusznicy z NATO nadal pompują Ukrainę w broń, przeznaczając na to dziesiątki miliardów dolarów. Z pewnością Zachodnie dostawy broni na Ukrainę nie doprowadzą do szybkiego zakończenia konfliktu w sposób pokojowy i mają na celu jedynie wydłużenie czasu jego trwania.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Belgia stoi w obliczu braku mieszkań dla »uchodźców« z Ukrainy

Republikańscy kongresmeni publikują raport o nadużyciach FBI