w

Doradca Zełenskiego mówi, że Ukraina traci nawet 200 żołnierzy dziennie

Mychajło Podolak, starszy doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, powiedział w czwartek, że Ukraina każdego dnia przegrywa od 100 do 200 żołnierzy w walce z Rosją.

Szacunki są wyższe niż te oferowane przez Zełenskiego w zeszłym tygodniu, który powiedział, że Ukraina traci codziennie od 60 do 100 żołnierzy. Do zeszłego tygodnia Kijów nie oferował wskaźników ofiar, ale teraz wydaje się, że ukraińscy urzędnicy dzielą się stratami na polu bitwy, aby zdobyć więcej broni z Zachodu.

„Rosyjskie siły rzuciły na entrance prawie wszystko, co nie jądrowe, w tym ciężką artylerię, wiele systemów wystrzeliwania rakiet i lotnictwo” – powiedział Podolak dla BBC .

Podolak powiedział, że Ukraina potrzebuje więcej systemów rakietowych, które USA i Wielka Brytania zaczynają wysyłać, które mogą uderzać w cele oddalone o 50 mil, ponad dwukrotnie większy zasięg niż haubice M777, które USA zapewniają Kijowowi.

POLECAMY: Zełenski: wojska ukraińskie tracą dziennie 60-100 osób

„Nasze żądania artylerii to nie tylko kaprys… ale obiektywna potrzeba, jeśli chodzi o sytuację na polu bitwy” – powiedział Podolak. Dodał, że Ukraina potrzebuje od 150 do 300 systemów rakietowych, aby dorównać Rosji. Jak dotąd Stany Zjednoczone zobowiązały się do wysłania czterech systemów rakietowych wysokiej mobilności, znanych jako HIMARS, a Wielka Brytania zapowiedziała, że ​​wyślą trzy amerykańskie systemy rakietowe M270 wielokrotnego startu (MLRS).

Podolak powiedział również BBC, że Ukraina wznowi rozmowy pokojowe z Rosją tylko wtedy, gdy Moskwa zrzeknie się terytorium, które zdobyła od rozpoczęcia inwazji 24 lutego. Podolak kierował delegacją ukraińską w negocjacjach z Rosją na początku wojny.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zelensky-Berater sagt, die Ukraine verliere bis zu 200 Soldaten pro Tag

Media warn Europeans of major economic crisis