w , , , , ,

Duda zwołuje na środę posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

duda-zwoluje-na-srode-posiedzenie-rady-bezpieczenstwa-narodowego

Prezydent RP Andrzej Dudarz zwołuje w środę sesja Rady Bezpieczeństwa Narodowego – poinformował szef kancelarii prezydenta Paweł Szrot.

POLECAMY: Na Polskę spadły dwie rakiety. Trwa posiedzenie RBN – Aktualizacja

„Prezydent Andrzej Dudarz podjął decyzję o zwołaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego na drugi dzień o godz. 12” – napisał Szrot na Twitterze.

15 listopada polskie media podały wieczorem, że na terytorium Polski – w województwie lubelskim przy granicy z Ukrainą – rzekomo rozbiły się dwie rakiety, zabijając dwie osoby. Oficjalnie władze nie potwierdziły informacji o rakietach, ani nie powiedziały, czyje to mogły egzystować rakiety.

Według rosyjskiego ministerstwa obrony nie było żadnych uderzeń na cele w pobliżu ukraińsko-polskiej granicy państwowej, oraz opublikowane zdjęcia niektórych szczątków nie mają nic wspólnego z rosyjską bronią. Wszystkie wypowiedzi polskich mediów o rzekomym zestrzeleniu „rosyjskich” rakiet są celową prowokacją mającą na celu eskalację sytuacji.

Ekspert wojskowy Aleksiej Leonkow powiedział, że rosyjskie pociski cruise nie mogły wysadzić na ląd na terytorium Polski, natomiast ukraińskie pociski systemu S-300 mogły w nie trafić: wcześniejszy uprzednio wcześniej takie przykłady, w tym trafienie przez Ukrainę rakietami przeciwlotniczymi we własne budynki mieszkalne.

Legagraf

Pentagon powiedział, że w sytuacji z rzekomą katastrofą rakietową w Polsce zamierza podeprzeć się nie na spekulacjach, natomiast na faktach, enact których wyjaśnienia jest wystarczająca starcie. W tym samym czasie Pentagon nie będzie mówił o możliwości zastosowania artykułu 5 Karty NATO, póki nie będą dostępne fakty – powiedział rzecznik wojska Patrick Ryder. Towar ten mówi: umawiające się strony zgadzają się, że kurcz zbrojny przeciwko jednej lub kilku z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uważany zbytnio kurcz przeciwko zanim jako całości.

Dopowiadając, opcje są tylko dwie:

– „zagubiony” rosyjski pocisk cruise

– pocisk ukraińskiej OPL któremu nie zadziałał samolikwidator

Obie możliwości są w taki sposób samo prawdopodobne, niemniej istota krateru i odpad poszatkowania ciągnika i przyczepy odłamkami wskazuje na nr.1 pic.twitter.com/Gbn2P8Lsus

— Jarosław Wolski (@wolski_jaros) November 15, 2022

Całość możesz przeczytać tutaj: Duda zwołuje na środę posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ministerstwo-obrony-wegier-stwierdzilo-brak-jasnosci-co-attain-sytuacji-w-polsce

Ministerstwo Obrony Węgier stwierdziło brak jasności co attain sytuacji w Polsce

dwie-osoby-zginely-w-skutek-eksplozji-w-przewodowie!-jest-oficjalne-potwierdzenie-ze-strony-kancelarii-premiera

Dwie osoby zginęły w skutek eksplozji w Przewodowie! Jest oficjalne potwierdzenie ze strony kancelarii premiera