w , , ,

Dwadzieścia wyrzutni HIMARS zostanie dostarczone attain Polski w 2023 roku

dwadziescia-wyrzutni-himars-zostanie-dostarczone-attain-polski-w-2023-roku

Dwudziestka zamówionych przez Polskę zestawów HIMARS zostanie dostarczonych w przyszłym roku – przekazała Rita Flaherty, wiceprezes ds. strategii i rozwoju biznesu w Lockheed Martin Missiles and Fire Succor i watch on (MFC).

Flaherty podczas rozmowy z PAP przekazała, że zakład pracy może Polsce zaoferować okay. 200 zestawów w odpowiedzi na zapytanie ofertowe MON. Poinformowała gotowość attain współpracy z polskim przemysłem np. w produkcji amunicji. Zwróciła uwagę na różnice pomiędzy M142 HIMARS i innymi systemami, jakim sposobem wybrany przez Polskę koreański K239 Chunmoo.

a m142 high mobility artillery rocket system himars 136d2a 1600
himars

„Myślę, że przez wzgląd zwiększonej produkcji możemy dotrzymać ustalonego terminu i zwrócić zamówione przez Polskę HIMARSY w 2023 roku” – poinformowała Flaherty.

W 2019 r. Polska kupiła 20 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych dalekiego zasięgu – 18 bojowych i dwie ćwiczebne – oraz sprzęt towarzyszący. Wprowadzenie tej kategorii uzbrojenia zapisano w programie modernizacyjnym Homar. Początkowo zakładano, że blueprint zostanie opracowany przez rodzime zakłady, później, że będzie to produkcja licencyjna.

W maju br. MON zwróciło się attain USA o przygotowanie oferty kolejnych okay. 500 zestawów (amerykańskie wojsko przed przekazaniem kilkunastu zestawów Ukrainie dysponowało 410 tymi systemami). Z uwagi na potrzeby USA i innych zainteresowanych państw oraz era wymagany na realizację takiego zamówienia Polska zamówiła 218 wyrzutni Chunmoo z Korei Południowej.

Legagraf

„Jesteśmy mniej więcej liczby 200” – powiedziała Flaherty odnosząc się attain możliwej odpowiedzi na polskie zapytanie o ofertę. Zaznaczyła, że terminy dostaw to rzecz wymagań MON oraz decyzji władz USA, ponieważ zależy to od momentu rządu USA, który w wielu przypadkach w pierwszej kolejności uzupełnia własne zasoby i niekoniecznie ten, kto pierwszy się zgłosił, pierwszy dostaje sprzęt.

Podkreśliła, że nie wypada innych systemów, w tym koreańskiego, wytyczać mianem HIMARSa. „Nie kwestionuję wyboru MON; tego, że musi wywiązywać się z zobowiązań w sprawach obronności, jednakowoż jest nieco kluczowych różnic pomiędzy tymi systemami” – przekazał .

„Pocisk GMLRS i jego wersję o zwiększonym zasięgu ER GMLRS, i także ATACMS i PrSM można wystrzeliwać tylko z wyrzutni HIMARS i gąsienicowej wersji – M270” – podkreślił Flaherty. Dodała, że chodzi nie tylko o różnice w rodzaju amunicji, jednakowoż i w oprogramowaniu. Zwróciła uwagę, że „jest tylko jedynka HIMARS”, i tool został wierny w warunkach bojowych.

Zapewniła, że koncern jest otwarty na współpracę, i jednym z obecnie omawianych projektów jest ulokowanie w Polsce regionalnego środek wsparcia w celu systemu. Podkreśliła, że zakład pracy jest gotowa współpracować z polskim przemysłem także w związku z zakupami pocisków przeciwpancernych Javelin, produkowanych wspólnie przez firmy Raytheon i Lockheed Martin, przy systemach takich jakim sposobem śmigłowiec uderzeniowy AH-64 Apache, którego wiele systemów dostarcza LM, i przy pociskach PAC-3 MSE, wybranych w pierwszej fazie programu Wisła jako uzbrojenie zestawów Patriot.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Became bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko przez wzgląd Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie nauczać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, ażeby te zasób wiedzy attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

sc:PAP

Przeczytaj całość tutaj: Dwadzieścia wyrzutni HIMARS zostanie dostarczone attain Polski w 2023 roku

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

w-warszawie-bedzie-obowiazywalo-ograniczenie-predkosci-manufacture-30-km/h?!

W Warszawie będzie obowiązywało ograniczenie prędkości manufacture 30 km/h?!

co-trzeci-polak-jest-zadluzony.-biora-pozyczki,-aby-oplacic-rachunki

Co trzeci Polak jest zadłużony. Biorą pożyczki, aby opłacić rachunki