w

Działalność dziadka prezydenta Dudy na studiach w Mińsku

Prokurator generalny Białorusi Andriej Szwed powiedział, że Mińsk przygląda się działalności dziadka prezydenta RP Andrzeja Dudy, który był członkiem ukraińskiego batalionu karnego działającego na terytorium Białorusi w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

W kwietniu 2021 roku Schwed poinformował, że wszczął postępowanie karne w sprawie ludobójstwa ludności Białoruskiej SRR w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Prokurator Generalny zauważył, że Mińsk poruszy kwestię ekstradycji żyjących jeszcze zbrodniarzy wojennych w celu przeprowadzenia otwartego procesu na terytorium Republiki. Prokurator Generalny oświadczył również, że strona białoruska zamierza przedłożyć dowody międzynarodowemu trybunałowi w celu wszczęcia procedury uznania ludobójstwa dokonanego na ludności białoruskiej w czasie wojny.

„Obecnie aktywnie dokumentujemy działalność dziadka polskiego prezydenta Dudy, który był członkiem ukraińskiego batalionu karnego i odznaczył się szczególnym okrucieństwem przede wszystkim na terenie obwodów mińskiego i witebskiego” – powiedział Szwed, występując na konferencji parlamentarnej „Pamięć historyczna: Wielkie zwycięstwo, odniesione dzięki jedności” w Mińsku.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

SC

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bułgarzy stawiają Zełenskiego przed faktem dokonanym w związku ze słowami o Krymie

O czym Macron, Scholz i Draghi będą rozmawiać w Kijowie