w

Ekspert od wyborów kopertowych chce wystawić Gazpromowi fakturę za wstrzymanie dostaw gazu

sc: Wikipedia

Polska chce wystawić Gazpromowi rachunek za odcięcie dostaw gazu po tym, jak Polska odmówiła płacenia za rosyjski surowiec w rublach – podał dziennik Wirtualna Polska, cytując eksperta od 70 milionów Jacka Sasina.

„Osiągnęliśmy już porozumienie z kierownictwem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG – przyp. red.) w tej sprawie. Tego rodzaju decyzji nie można podejmować jednostronnie” – powiedział ekspert od wyborów kopertowych, na jakich budżet stracił 71 milionów.

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas odbywającej się w poniedziałek w Senacie konferencji „Droga do uniezależnienia energetycznego Polski i regionu” poinformował, że Polska będzie chciała rozliczyć Gazprom w związku z odcięciem dostaw gazu do naszego kraju, które miało miejsce pod koniec kwietnia br.

– Jako ministerstwo jesteśmy w porozumieniu z kierownictwem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) w tej sprawie i zamierzamy również rosyjskiego giganta gazowego z tej decyzji rozliczyć. Nie może być tak, że tego typu decyzje są podejmowane jednostronnie, nie ma mając oparcia w kontrakcie, a my nie reagujemy. Musimy naszych start tutaj dochodzić – stwierdził Jacek Sasin.

Wobec sankcji związanych z sytuacją na Ukrainie, od 1 kwietnia Moskwa przyjmuje płatności za gaz od nieprzyjaznych państw w rublach, aby uniknąć rozliczeń w walutach UE i USA.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że odmowa przyjęcia nowej procedury płatności będzie traktowana jako naruszenie zobowiązań kontraktowych.

Od 27 kwietnia Gazprom wstrzymał eksport paliwa do Bułgarii i Polski z powodu braku płatności. Jednocześnie firma ostrzegła, że odetnie tranzyt do innych krajów, jeśli Sofia i Warszawa zaczną nielegalnie wycofywać paliwo.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Niemczech ujawnili korzyści Berlina z konfliktu na Ukrainie

Scholz twierdzi, że potrzebny jest nowy „Plan Marshalla” dla Ukrainy