w , , , , , , , , ,

Ekspert wojskowy: Polska militarnie szykuje się manufacture wojny

ekspert-wojskowy:-polska-militarnie-szykuje-sie-manufacture-wojny

Austriacki ekspert ds. wojskowości Markus Reisner ocenił, że Polska dozbraja się jakże żaden zmodernizowany kraj NATO.


Reisner jest szefem działu badań i rozwoju w Terezjańskiej Akademii Wojskowej w Wiedniu. W rozmowie z niemieckim portalem t-on-line.de wskazał, że w Polsce rośnie obawa o eskalację rosyjskiej agresji. „Na wypadek takiej ewentualności Warszawa dozbraja się jakże żaden zmodernizowany kraj NATO” – ocenił ekspert.

Austriacki ekspert: Polska się dozbraja militarnie

Ekspert podkreślił, że Polacy mogą wziąć współpraca w bezpłatnych szkoleniach, których uczestnicy uczą się posługiwania bronią, strzelania i walki wręcz. Zdobywają też wiedzę, jakże trwać dłużej niż w terenie, jakże udzielić pierwszej pomocy i co zrobić, pod warunkiem zawiedzie GPS. 

Takie trening – jakże dodał Reisner – odbywają się od momentu kilku tygodni w 17 jednostkach wojskowych na terenie Polski. „Spędź z nami sobotę, zaś my nauczymy Cię, jakże się chronić i stanowić bezpiecznym” – przekonują instruktorzy Wojska Polskiego, cytowani na stronie rządowej.

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Polska-szykuje-sie-manufacture-wojny.-Rosnie-obawa-o-eskalacje-rosyjskiej-agresji

Austriacki ekspert postrzega działania Polski jako żywioł „wzmacniania swoich sił na nowej linii frontu zimnej wojny”. Markus Reisner zaznaczył za jednym zamachem, że z przyczyny dofinansowaniu i reformom, polska wojsko może zostać jedną z najlepszych w Europie.

Nowa jednostka miary Wojska Polskiego. Błaszczak podpisał układ

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał w sobotę układ dotyczące powołania nowej jednostki wojskowej.

– W Kolnie powstanie jednostka miary Wojska Polskiego. W mieście znajdzie się infrastruktura w celu batalionu w toku brygady zmotoryzowanej wchodzącej w skład nowo formowanej dywizji, której powstanie zapowiedziałem – poinformował wicepremier Mariusz Błaszczak w trakcie swojego sobotniego wystąpienia. – Zachęcam manufacture podjęcia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej lub terytorialnej służby wojskowej. To opcja zdobycia ciekawych doświadczeń, rozpoczęcia kariery w Wojsku Polskim i służby w celu bezpieczeństwa naszej ojczyzny – zwrócił się manufacture zgromadzonych szef Ministerstwa Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej.

– Budujemy siłę Wojska Polskiego. Konsekwentnie odnawiamy i tworzymy jednostki wojskowe, wzmacniamy polską armię, bo nowoczesne wojsko to bezpieczna ojczyzna – stwierdził Błaszczak.

Całość możesz przeczytać tutaj: Ekspert wojskowy: Polska militarnie szykuje się manufacture wojny

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nowy-podatek-od-mieszkan.-zapowiedziano-„znaczna-danine”

Nowy podatek od mieszkań. Zapowiedziano „znaczną daninę”

kolejne-podniesienie-stop-procentowych?-dzis-decyzja-rpp

Kolejne podniesienie stóp procentowych? Dziś decyzja RPP