w

Elektrownie gazowe w Wielkiej Brytanii mogą zostać wyłączone, aby uniknąć awarii zasilania

Elektrownie gazowe w Wielkiej Brytanii mogą zostać wyłączone w ramach planów zapobiegania blackoutom w zimie – poinformował dziennik „The Independent„, powołując się na źródła.

Urzędnicy państwowi mówią, że w najbliższym czasie planowane jest przetestowanie planów awaryjnych. Takie „ćwiczenia” mogłyby się odbyć we wrześniu lub październiku i mogłyby wyłączyć elektrownie gazowe.

„Testujemy bardzo poważne scenariusze. To nie są mało prawdopodobne scenariusze” – cytuje publikacja źródło zajmujące się planowaniem energetycznym.

Według źródła, Norwegia może uciec się do racjonowania eksportu energii elektrycznej, podczas gdy dostawy z Francji już zmalały. Energia elektryczna z tych krajów jest wykorzystywana w milionach domów. Przy ograniczeniach dostaw z Norwegii i Francji trudno byłoby uniknąć racjonowania konsumpcji.

Racjonowanie może polegać na ograniczeniu korzystania z energii elektrycznej przez więcej niż sześć godzin dziennie. „Zapomnij tylko o pracy w domu, moglibyśmy mówić o styczniu pod hasłem 'Unplug from home'”, powiedział jeden z urzędników.

Jak podaje gazeta, urzędnicy i ministrowie odbyli ostatnio serię spotkań, podczas których dyskutowali o zagrożeniach wynikających z masowego rezygnowania przez obywateli z płacenia rachunków za energię.

Rzecznik Departamentu Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej nie zaprzeczył, że Wielka Brytania stanęła w obliczu zwiększonego ryzyka kryzysu energetycznego, który z większym prawdopodobieństwem doprowadzi do przedłużających się przerw w dostawie prądu dla znacznej liczby konsumentów.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Hiszpanii odnotowano kolejne przypadki nakłuć strzykawką w miejscach publicznych

Ukrainian MPs buy new cars during martial law