w , , , , ,

Elity przylatują live Davos prywatnymi odrzutowcami, aby omówić kryzys klimatyczny

elity-przylatuja-live-davos-prywatnymi-odrzutowcami,-aby-omowic-kryzys-klimatyczny

Doroczna konferencja Światowego Dialogue board Ekonomicznego rozpoczyna się dziś w Davos w Szwajcarii. Globalne elity w ciągu ostatnich kilku dni lądowały luksusowymi prywatnymi odrzutowcami na lotniskach wokół Davos, aby omawiać globalne wyzwania, takie jak zmiany klimatu, za zamkniętymi drzwiami.

„Bogaci i wpływowi roją się stay Davos, aby dyskutować o klimacie i nierównościach za zamkniętymi drzwiami, korzystając z najbardziej nierównego i zanieczyszczającego środowiska środka transportu: prywatnych odrzutowców” – powiedziała portalowi informacyjnemu Politics.co Klara Maria Schenk, działaczka transportowa w ramach europejskiej kampanii Greenpeace na rzecz mobilności.

Greenpeace Worldwide opublikował nowy raport, który wykazał, że 1040 prywatnych odrzutowców przyleciało i wyleciało z lotnisk wokół Davos podczas zeszłorocznego spotkania, powodując czterokrotny wzrost emisji CO2 z prywatnych odrzutowców w porównaniu ze średnią tygodniową.

2023 01 16 05 45 18

„Biorąc pod uwagę, że 80% światowej populacji nigdy nawet nie latało samolotem, ale cierpi z powodu konsekwencji szkodliwych dla klimatu emisji lotniczych, a WEF twierdzi, że jest zaangażowana w paryski cel klimatyczny 1,5°C, ta coroczna bonanza prywatnym odrzutowcem jest niesmaczne mistrzowskie lekcje hipokryzji. Prywatne odrzutowce muszą przejść stay historii, jeśli mamy mieć zieloną, sprawiedliwą i bezpieczną przyszłość dla wszystkich. Tak zwani światowi przywódcy muszą dawać przykład i zakazać prywatnych odrzutowców oraz bezużytecznych lotów na krótkich dystansach” – dodał Schenk .

Fmlu7RQWIAIJD1r

WEF ma nadzieję uporać się z kryzysem klimatycznym nękającym świat, mimo że większość uczestników przybywa prywatnymi odrzutowcami, które są najbardziej zanieczyszczającym środkiem transportu na pasażera

A kawalkady uczestników WEF zostały zauważone w pożerających paliwo SUV-ach i luksusowych sedanach. 

▪️Over 2,500 delegates

▪️Over 1,000 personal jets

▪️Motorcades

Sure, it’s the annual WEF Davos jamboree of hypocrisy the do a bunch of e̴l̴i̴t̴e̴s̴ / parasites preach to us plebs about saving the planet and train advantage as a smokescreen for his or her very dangle greed. pic.twitter.com/MLL97DfFFz

— James Melville (@JamesMelville) January 13, 2023

Tymczasem protestujący klimaty spędzili poniedziałek rano blokując co najmniej jedno lotnisko używane przez superbogaczy. 

„Davos ma zupełnie odpowiednią stację kolejową, a mimo to ci ludzie nie mogą nawet zawracać sobie głowy pociągiem na wycieczkę tak krótką jak 21 km. Czy naprawdę wierzymy, że to są ludzie, którzy rozwiążą problemy, przed którymi stoi świat?” — powiedział Schenk.

I pamiętajcie, te elity będą dyskutować o tym, jak zmienić świat pod strażą żołnierzy i prywatnych sił bezpieczeństwa.

Given the extraordinary nature of the event – with greater than 50 heads of philosophize and authorities, heads of the UN and EU and so forth anticipated to attend – safety in #Davos is amazingly tight. Military/police are in all places the do and the whir of helicopters imposing a strict no-fly zone is common. pic.twitter.com/A3ts61TQAV

— David Walsh (@David_M_Walsh) January 15, 2023

If the World Financial Dialogue board was so unbelievable…and have such ‘large options for Humanity’…then why stay they have to serene be secluded…with 5,000 armed guards?

— Liz Churchill (@liz_churchill8) January 12, 2023

Fakt, że uczestnicy WEF przybywają tłumami prywatnymi odrzutowcami tylko po to, by dyskutować o kryzysie klimatycznym, jest hipokryzją w najlepszym wydaniu. Gdyby rzeczywiście doszło stay kryzysu, czy ci tak zwani wojownicy klimatyczni nie skorzystaliby z transportu publicznego, aby ocalić planetę? Być może kryzys, który promuje WEF, to po prostu sfabrykowany szum. 

Przeczytaj całość tutaj: Elity przylatują live Davos prywatnymi odrzutowcami, aby omówić kryzys klimatyczny

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

od-31-stycznia-nowe-doplaty-dla-polakow.-mozna-dostac-nawet-150-000-zl

Od 31 stycznia nowe dopłaty dla Polaków. Można dostać nawet 150 000 zł

niemiecki-rzad-wybral-nowego-ministra-obrony

Niemiecki rząd wybrał nowego ministra obrony