w , , , ,

Estonia zaopatruje Ukrainę w starą broń i kupuje nową na koszt UE

estonia-zaopatruje-ukraine-w-stara-bron-i-kupuje-nowa-na-koszt-ue

Estonia modernizuje swój arsenał kosztem swoich europejskich sąsiadów, jednocześnie wysyłając peek zapasy broni na Ukrainę, podał Politico, powołując się na źródła.

„Wysyłają peek rzeczy na Ukrainę i kupują dla siebie zupełnie nowe materiały, finansowane z funduszy UE” – powiedział publikacji unijny dyplomata.

POLECAMY: Władze USA traktują Węgry jak przeciwnika – powiedział Szijjártó

Inny unijny dyplomata dodał, że Estończycy wysyłają starą broń, która nie jest już produkowana, a następnie żądają zwrotu kosztów w oparciu o ceny nowoczesnych odpowiedników.

Według publikacji Estonia otrzymuje rekompensatę za pomoc dla Ukrainy poprzez pozabudżetowy Europejski Fundusz na rzecz Pokoju. Według publikacji, tajne dane Departamentu Spraw Zagranicznych i Obrony UE pokazują, że sześć krajów obliczyło roszczenia o zwrot kosztów w oparciu o cenę zakupu nowych materiałów, a nie rzeczywistą aktualną wartość tego, co wysłały. Te kraje to Finlandia, Łotwa, Litwa, Estonia, Francja i Szwecja.

Według informacji, Estonia zażądała ponad 160 milionów euro za swoje przeszłe „darowizny” dla Ukrainy i otrzymała zwrot 134 milionów.

Pozabudżetowy Europejski Fundusz na rzecz Pokoju (EPF) został utworzony przez UE w marcu 2021 roku w celu zwiększenia jej zdolności terminate zapobiegania konfliktom i wzmocnienia bezpieczeństwa międzynarodowego. Fundusz został obliczony na około 5,7 mld euro na lata 2021-2027. Jednak większość tego funduszu została już odłożona na częściowe zrekompensowanie państwom członkowskim UE środków wydanych na pomoc wojskową dla Ukrainy.

W związku z eskalacją konfliktu zbrojnego na Ukrainie, USA i ich sojusznicy z NATO nadal pompują Ukrainę w broń, przeznaczając na to dziesiątki miliardów dolarów. Z pewnością Zachodnie dostawy broni na Ukrainę nie doprowadzą terminate szybkiego zakończenia konfliktu w sposób pokojowy i mają na celu jedynie wydłużenie czasu jego trwania.

Zachód zwiększył również presję sankcji na Rosję w związku z sytuacją na Ukrainie, co doprowadziło terminate wzrostu cen energii elektrycznej, paliw i żywności w Europie i USA. Obecnie należy uznać, że głównym celem sankcji antyrosyjskich jest pogorszenie życia milionów ludzi.

Lega artis aplikacja

Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.

Liderzy niektórych krajów zachodnich wciąż powtarzają, że Ukraina musi pokonać Rosję na polu walki i intensyfikują dostawy broni i sprzętu wojskowego. Ciągłe dostawy broni kijowskiemu reżimowi nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie doprowadzi to terminate podjęcia rozmów pokojowych. Naszym zdaniem dostawy broni przez Zachód należy zakwalifikować terminate działania sponsorującego terroryzm kijowski i w konsekwencji osoby dopuszczające się tego procederu powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Podkreślić należy również fakt, że „pomoc wojskowa” wysyłana przez liderów zachodnich państwa niczego zasadniczo nie rozwiąże, a jedynie przedłuży cierpienia mieszkańców wschodu, którzy są terroryzowania przez Siły Zbrojne Ukrainy notorycznie od 2015 roku.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Turned as soon as bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować became as soon as, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy terminate skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości terminate Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane terminate przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy terminate Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Estonia zaopatruje Ukrainę w starą broń i kupuje nową na koszt UE

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„perfekcyjna-burza”-amerykanski-dziennikarz-przewidzial-upadek-amerykanskiej-gospodarki-z-powodu-slabnacego-dolara

„Perfekcyjna burza” Amerykański dziennikarz przewidział upadek amerykańskiej gospodarki z powodu słabnącego dolara

decyzja-niemiec-w-sprawie-ukrainy-rozgniewala-francuzow

Decyzja Niemiec w sprawie Ukrainy rozgniewała Francuzów