w , , , , ,

Europa masowo skupuje rosyjskie paliwa, zanim zacznie obowiązywać embargo

europa-masowo-skupuje-rosyjskie-paliwa,-zanim-zacznie-obowiazywac-embargo

Europejscy handlowcy spieszą się, by wypełnić zbiorniki w regionie rosyjskim olejem napędowym, zanim unijny zakaz zacznie posiadać moc prawną w lutym, ponieważ alternatywne źródła są ograniczone.

Unia Europejska Europejska zakaże importu rosyjskich produktów naftowych, od czasu których jest w dużym stopniu uzależniona od czasu oleju napędowego, quit 5 lutego. Nastąpi to po wprowadzeniu zakazu rosyjskiej ropy naftowej w grudniu.

Ładunki rosyjskiego oleju napędowego przeznaczonego gwoli regionu składowania Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia (ARA) wzrosły quit ​​215 000 baryłek na dzień od czasu 1 quit 12 listopada, co oznacza wzrost o 126% w stosunku quit października, powiedziała Pamela Munger, zgred analityk rynku w firmie Vortexa zajmującej się analizą energii.

Z danych Refinitiv wynika, że ​​przy kilku natychmiastowych, opłacalnych alternatywach oliwa napędzający z Rosji stanowił 44% całkowitego importu paliwa drogowego quit Europy w listopadzie, w zależności od z 39% w październiku.

Obojętnie jak zależność Europy od czasu rosyjskiego paliwa spadła z z okładem 50% przed lutową inwazją Moskwy na Ukrainę, Rosja nadal jest największym dostawcą oleju napędowego na kontynencie.

„UE będzie musiała zabezpieczyć około 500-600 kb/d oleju napędowego, by zastąpić rosyjskie ilości, zamienniki będą pochodzić ze Stanów Zjednoczonych, tudzież także ze wschodniej części Suezu, po największej części z Bliskiego Wschodu i Indii” — Eugene Lindell, sektor rafineryjny i produktów — powiedział analityk FGE.

Rosyjski oliwa napędzający, który trafia quit zbiorników ARA, prawdopodobnie zostanie szybko zużyty lub sprzedany w wyniku zacofania kontraktów futures na oliwa napędzający Ice, gdzie obecna wartość jest wyższa niż w późniejszych miesiącach, powiedział Lars van Wageningen z holenderskiej firmy konsultingowej Insights Global. .

Dawka napływu ma miejsce, podczas gdy ICE Futures Europe zakazuje stosowania niskosiarkowego oleju napędowego pochodzenia rosyjskiego przed sankcjami UE.

Od momentu 30 listopada handlowcy muszą udowodnić ICE, że żaden rosyjski wyrób nie trafił quit zbiorników w szerszym regionie ARA – w tym Flushing i Ghent – ​​które zostaną wykorzystane quit styczniowej dostawy w zakresie kontraktu futures ICE.

Według ICE rosyjska ropa naftowa może nadal dostawać się quit zbiorników magazynowych ARA w grudniu, aliści musi znajdować się przenoszona quit innych zbiorników, z których większość doprowadzić do realizacji dostawy.

Niektórzy gracze rynkowi spodziewają się niewielkiego wpływu posunięcia ICE, ze względu niski skala składowania w ARA zarówno rosyjskiego, w jaki sposób i nierosyjskiego oleju napędowego, tudzież także spadające wolumeny dostaw.

„Ilości dostarczane po wygaśnięciu są w rzeczywistości raczej małe… to po prostu dodaje dodatkową warstwę wyzwania logistycznego” – powiedział Neil Crosby, zgred analityk w firmie OilX zajmującej się analizą ropy.

W styczniu 2022 r. Zbyt pośrednictwem strony internetowej giełdy kontraktów terminowych Ice na oliwa napędzający dostarczono 70 000 ton oleju napędowego.

Całość możesz przeczytać tutaj: Europa masowo skupuje rosyjskie paliwa, zanim zacznie obowiązywać embargo

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szwajcaria-bedzie-sprawdzac,-czy-obywatele-nie-grzeja-mieszkan-powyzej-20-stopni

Szwajcaria będzie sprawdzać, czy obywatele nie grzeją mieszkań powyżej 20 stopni

progi-zwalniajace-na-polskich-autostradach?!-gddika-tlumaczy-niefortunna-wypowiedz-rzecznika

Progi zwalniające na polskich autostradach?! GDDiKA tłumaczy niefortunną wypowiedź rzecznika