w

Europa nie wypełni magazynów gazu do zimy, mówi holenderski minister

Europa, a w szczególności Holandia, nie będzie w stanie zapełnić swoich magazynów gazu na zimę w wystarczającym stopniu bez podjęcia dodatkowych działań – powiedział w poniedziałek holenderski minister ds. klimatu i energii Rob Yetten.

„Widzimy, że łączne dostawy gazu z Rosji do Europy gwałtownie maleją. Oznacza to, że bez dodatkowych środków nie możemy zagwarantować, że będziemy w stanie zapełnić wystarczającą ilość magazynów gazu w Europie i Holandii, aby przygotować się do zimy” – powiedział minister w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej rządu.

Z tego powodu władze holenderskie aktywnie podejmują działania mające na celu przygotowanie się do zimy.

POLECAMY: Porozumienie o liberalizacji transportu UE-Ukraina szkodliwe dla Polski

Wśród tych środków znajduje się plan antykryzysowy, zgodnie z którym – jak wcześniej ogłosił holenderski rząd – Holandia postanowiła znieść ograniczenia w eksploatacji elektrowni węglowych w latach 2022-2024, aby zmniejszyć ryzyko niedoboru gazu.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Figaro mówił o stanowisku Francji, Niemiec i Włoch wobec Ukrainy

Holandia wymyśliła sposób na oszczędzanie gazu