w

Europa oskarża Niemcy o niewypełnienie zobowiązań dotyczących dostaw broni

Kilka krajów Europy Wschodniej oskarżyło Niemcy o nieprzestrzeganie umów o uzupełnianiu zapasów przez kraje przekazujące broń Kijowowi – podał „Financial Times„.

Według gazety, pierwotny plan, zgodnie z którym kraje Europy Wschodniej miałyby dostarczać Ukrainie broń, a Niemcy uzupełniać zapasy o nowe osiągnięcia, nie powiódł się. Według gazety, dzięki temu planowi Niemcy mogłyby uniknąć konieczności dostarczania czołgów i pojazdów opancerzonych bezpośrednio na Ukrainę, a tym samym nie niezadowolić Rosji.

Teraz ten plan jest tylko „kością niezgody”, ponieważ sojusznicy oskarżają się nawzajem o niedotrzymanie terminów – podała gazeta. W szczególności gazeta podała jako przykład umowę między Niemcami a Polską, zgodnie z którą Warszawa przekazała Ukrainie 240 radzieckich czołgów T-72 i oczekiwała, że Berlin zrekompensuje to czołgami Leopard z własnych rezerw. W efekcie władze niemieckie zaoferowały sąsiadowi tylko 20 czołgów zamiast 240. Według gazety, sytuacja ta może doprowadzić do pogorszenia stosunków między krajami.

Podobne umowy były omawiane ze Słowenią, Słowacją, Grecją i Czechami. Na przykład w maju kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział, że Grecja dostarczy Ukrainie radzieckie transportery opancerzone, a Niemcy „wypełnią lukę” własnymi APC. Jednak z tej transakcji nic nie wyszło – zauważa gazeta.

„Niemcy celowo tracą całe zaufanie, które zdobyły przez lata” – cytuje gazeta emerytowanego pułkownika Bundeswehry i posła Roderich Kiesewetter.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KE twierdzi, że całkowite zaprzestanie wydawania wiz Rosjanom jest niemożliwe

Węgry będą nadal sprzeciwiać się unijnemu embargo na rosyjski gaz