w

Europa strzeliła sobie w stopę sankcjami, mówi węgierski rząd

Sankcje Unii Europejskiej wobec Rosji to broń, która się cofnęła, czyniąc Europę biedniejszą, a Rosję bogatszą – powiedziała rzeczniczka rządu Węgier Alexandra Szentkirályi.

„W wyniku sankcji Europa stała się biedniejsza, a Rosja bogatsza. Ta broń strzeliła do tyłu, Europa strzeliła sobie w stopę sankcjami” – napisał Szentkirayi w mediach społecznościowych.

Wcześniej premier Węgier Viktor Orban powiedział, że na Rosję nałożono 11 tysięcy sankcji, ale nie przyniosły one rezultatu, a wynikająca z nich inflacja i braki energii mogą rzucić Europę na kolana. Powiedział, że Europa musi zmienić swoją politykę sankcji, ponieważ w przeciwnym razie sytuacja będzie trudna, kontynent podrażał własne życie i utrudniał funkcjonowanie własnego przemysłu. Jego doradca polityczny Balazs Orban powiedział, że sankcje nałożone przez Unię Europejską na Rosję nie spełniły oczekiwań, więc prawdopodobnie zostaną zrewidowane w nowym sezonie politycznym.

Rzecznik MSZ Węgier Tamas Mencer powiedział też, że jesienią można spodziewać się przeglądu polityki sankcji UE, bo wraz z nadejściem chłodów „rzeczywistość puka do każdych drzwi” w Europie Zachodniej. Według sondażu ośrodka badania opinii publicznej Szazadveg ponad 70 procent Węgrów uważa, że antyrosyjskie sankcje są szkodliwe dla Europy, w tym dla Węgier.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

UE chciałaby jak najszybciej rozmów pokojowych na temat Ukrainy – mówi Borrell

Brytyjski generał mówi, że NATO nie jest gotowe do walki z Rosją