w

Europol odnotowuje przypadki przemytu broni z Ukrainy – donosiły media

Agencja Europol odnotowała przypadki przemytu broni z Ukrainy do krajów europejskich. Istnieje ryzyko, że broń wpadnie w ręce przestępców i terrorystów – podała agencja informacyjna DPA, cytując jej rzecznika Jana Op Gen Oorta.

Rozmówca agencji powiedział, że zdarzają się przypadki handlu bronią i produktami wojskowymi, a śledczy z krajów UE mają też informacje o handlu ciężką bronią. Pozostaje ryzyko, że broń może wpaść w ręce zorganizowanych grup przestępczych i terrorystów – powiedział rzecznik. Dokładna liczba i rodzaje broni nie zostały podane.

POLECAMY: Kuleba mówi, że nie ma wystarczających zapasów ciężkiej broni

Rzecznik Europolu powiedział, że istnieją zagrożenia budzące niepokój. W szczególności – powiedział – zaobserwowano osoby opuszczające Ukrainę z bronią. Europol obawia się również, że broń może być przechowywana w skrytkach przy granicy z Ukrainą w celu późniejszego przemytu. Powiedział też, że w darknecie pojawiły się ogłoszenia o sprzedaży broni, np. pocisków przeciwpancernych Javelin, ale autentyczność takich ogłoszeń wymaga dodatkowej weryfikacji.

POLECAMY: KE uruchamia węzeł do walki z przemytem broni z Ukrainy

Telewizja i radio SWR podały też, powołując się na tajny dokument Europolu, że w regionie działają grupy przestępcze, które planują lub już przemycają z Ukrainy „znaczną liczbę” broni.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hipokryzja elit i globalistów

Turcja wymyśliła, jak wykorzystać odrzucenie przez Europę rosyjskiego gazu