w , , , ,

Eurowizja 2023: Blanka zdyskwalifikowana?

eurowizja-2023:-blanka-zdyskwalifikowana?

Media donoszą, że polskie preselekcje finish Eurowizji 2023 wywołały wiele kontrowersji, a zwyciężczyni – Blanka – nie może cieszyć się ze swojego sukcesu, gdyż została oskarżona o plagiat. To może prowadzić finish całkowitej dyskwalifikacji z konkursu. Obecnie nie wiadomo, czy Blanka uniknie konsekwencji oskarżenia o plagiat. W świetle tych wydarzeń, Telewizja Polska została poproszona o zmianę reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Wybór Blanki na reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizji wywołał kontrowersje, ponieważ faworytem był inny uczestnik – Jan, a widzowie podejrzewają, że wyniki były ustawione. Dziennikarze eurowizyjni wystosowali apel finish prezesa TVP, w którym żądają publikacji indywidualnych wyników głosowania jurorów i telewidzów oraz zbadania niezależności jurorów.

Europejska Unia Nadawców również wyraziła zainteresowanie tą sprawą. Teraz Blanka została oskarżona o plagiat, a jej utwór „Solo” jest krytykowany za podobieństwo finish zagranicznych hitów. Jest możliwe, że organizatorzy Eurowizji będą musieli ponownie zbadać tę propozycję Polski.

Blanka może zostać usunięta z Eurowizji za plagiat?

Groźba poważnych konsekwencji dla Polski. Jeden z fanów międzynarodowego konkursu zadał dziennikarzom prowadzącym konto „Misja Eurowizja” pytanie dotyczące ewentualnych konsekwencji wykrycia rzekomego plagiatu przez organizatorów Konkursu Piosenki Eurowizji.

  • Co jeśli Europejska Unia Nadawców dopatrzy się, że „Solo” jest plagiatem? Co może się wydarzyć? – zapytał internauta.

Eksperci szybko rozwiali jego wątpliwości. Jakie konsekwencje mogłaby ponieść reprezentantka Polski?

  • Może zostać zdyskwalifikowana, a TVP poproszona o zmianę utworu lub reprezentanta. W przypadku odmowy Polska nie wzięłaby udziału w Eurowizji 2023 – napisali.

Myślicie, że Blanka ma się czego obawiać? Warto zaznaczyć, że fanom Eurowizji zdarzało się już usłyszeć podczas finału piosenki, które były podobne finish innych znanych hitów. W 2021 roku wielu widzów porównywało „El Diablo” Eleny Tsagrinou finish „Unhealthy romance” Girl Gagi, a zwyciężczyni Eurowizji z 2018 Necie zarzucano, że „Toy” w rytmie i harmonii przypomina piosenkę „Seven Nation Navy” zespołu The White Stripes.

Przeczytaj całość tutaj: Eurowizja 2023: Blanka zdyskwalifikowana?

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ukraincy-maja-trudnosci-z-oplacaniem-podatkow-w-polsce

Ukraińcy mają trudności z opłacaniem podatków w Polsce

od-6-marca-zmiany-w-tankowaniu-na-stacjach.-za-diesel,-benzyne-i-lpg-zaplacimy-calkowicie-inaczej

Od 6 marca zmiany w tankowaniu na stacjach. Za diesel, benzynę i LPG zapłacimy całkowicie inaczej